← Terug naar homepage

KNVB benoemt nieuwe directeur-bestuurder amateurvoetbal

28 september 2026 · Richard Feenstra · Laatste Nieuws

KNVB 13 1

De KNVB krijgt vanaf 15 december een nieuwe directeur-bestuurder amateurvoetbal. De raad van commissarissen heeft Zakaria Boufangacha benoemd als opvolger van Jan Dirk van der Zee, die aan het einde van het jaar zijn maximale zittingsperiode van twaalf jaar bereikt.

Boufangacha werkte bijna negentien jaar bij de FNV. De laatste acht jaar maakte hij deel uit van het dagelijks bestuur, onder meer als vicevoorzitter. Daar deed hij ervaring op binnen een grote ledenorganisatie en in de samenwerking met politiek, werkgevers en maatschappelijke organisaties.

Ook binnen het voetbal is Boufangacha actief. In zijn jeugd speelde hij onder meer voor Elinkwijk. Tegenwoordig is hij vrijwilliger en jeugdtrainer bij C.O.V. DESTO. Dit seizoen traint hij Jongens O13.

Vanaf 15 december vormt Boufangacha samen met Marianne van Leeuwen het bondsbestuur van de KNVB.

Deel dit artikel