Na 120 minuten was er geen winnaar en dus moesten er strafschoppen aan te pas komen om een winnaar aan te wijzen voor een finaleplaats tegen Heinenoord. Philippe den Hartog zag als eerste zijn elfmeter via de onderkant van de lat het veld inspringen. Vervolgens was het de beurt aan doelman Kevin de Geus zich te laten gelden en dat deed hij prompt en bracht daarmee de ploegen weer terug in evenwicht. Met nog een volgende misser van de thuisploeg (naast) en vervolgens Marijn Langhorst, Shane van den Engel, Kas Hoenderop en aanvoerder Stefan van der Vlegel wel feilloos, plaatste Nieuwerkerk zich. Het was gezien de wedstrijd ook niet onverdiend.
Trainer Omar Khan beschikte vandaag praktisch over een voltallige selectie. Slechts Stefan van Diest was niet inzetbaar, maar dat is het gehele seizoen al het geval. Ook kon hij niet beschikken over Maurice Treffers. .
De wedstrijd stond onder leiding van scheidsrechter Bas Oosterlaken die de zaken goed onder controle had en een prima wedstrijd floot. Het was een sportief duel op het druk bezochte sportcomplex van Brielle.
Zoals veel van de alles-of-niets wedstrijden was ook in deze wedstrijd de voorzichtigheid troef. Mede hierdoor gebeurde er voor rust maar weinig en kregen beide ploegen wel wat kansjes, maar echt gevaarlijk werd het aan beide kanten maar zelden. Zo hielden beide ploegen elkaar redelijk in evenwicht. Na rust was het spelbeeld niet veel anders. Nieuwerkerk werd bij vlagen wel wat sterker en kreeg de beste mogelijkheid via Jayson Vermeulen op aangeven van Philippe den Hartog. De spits wachtte echter net te lang en zo kon een Brielle verdediger ten koste van een hoekschop een tegentreffer voorkomen. Brielle zag in de 77e minuut met een schot dat overigens naast en zo ging voor de thuisploeg een van de weinige mogelijkheden verloren. Intussen was Shane van den Engel in de 83e minuut de vervanger van Lars van der Wielen. De verlenging bracht wel wat meer. Zeker toen Brielle met 10 man verder moest na een tweede gele kaart. Met Rolf van Bommel voor Luuk Snijder en even later Thijn Krastman voor Jayson Vermeulen leek Nieuwerkerk de wedstrijd alsnog te beslissen. Eerst moest doelman Kevin de Geus in de 105e minuut nog een keer handelend optreden, maar daarna leek Brielle al vroeg voor strafschoppen te kiezen, want het ging steeds meer achteruit. Nieuwerkerk kreeg nu kansen, maar eerst Stefan van der Vlegel en vervolgens een paar kopballen van Thijn Krastman troffen geen doel. In de slotseconde kwam Mitchell Feijen nog een teenlengte tekort om bij de tweede paal alsnog de wedstrijd te beslissen.
In de strafschoppenserie mocht Brielle beginnen en nam het de voorsprong, maar het faalde in de twee daaropvolgende pogingen. Nieuwerkerk daarentegen miste niet meer. De tweede strafschop werd dus een prooi voor doelman Kevin de Geus, die zich daarmee opnieuw een heuse penaltykiller toonde. Terecht werd de doelman door zijn ploeggenoten meteen na afloop besprongen, temeer nog daar de doelman al vooraf veel bewondering oogstte om na het verlies van zijn vader een week geleden vandaag desondanks onder de lat te willen staan.
Nieuwerkerk: Kevin de Geus – Elroy Wijngaarde – Mitchell Feijen – Lars van der Wielen (83. Shane van den Engel) – Jévano Andrade dos Reis Borges – Kas Hoenderop – Luuk Snijders (94. Rolf van Bommel) – Marijn Langhorst – Philippe den Hartog – Jayson Vermeulen (103. Thijn Krastman) – Stefan van der Vlegel








