Voormalig Feyenoord-bestuurslid en lid van verdienste Aad van der Laan is zondagochtend overleden. Dat meldt Rijnmond.nl. De Rotterdammer was ook bekend als bokser, keeper en zakenman. Hij is 90 jaar geworden.
Door Sjoerd Bootsma / Rijnmond.nl
Aad van der Laan groeit op in Rotterdam-Zuid. Hij maakt er ook de Tweede Wereldoorlog mee. In 1945 wordt hij lid van Feijenoord, dankzij Piet Steenbergen, ook een bekende speler van de club. Op straat, in de Tweede Pioenstraat in Bloemhof, is Aad al uitgegroeid tot keeper en zo gebeurt het ook op het veld.
Hij gaat tegelijkertijd (11 jaar) boksen bij Theo Huizenaar en wordt sparringpartner van olympisch kampioen Bep van Klaveren. Op een gegeven moment moet hij, mede door de oproep voor militaire dienst, kiezen.
Hij haalt Feijenoord 1 niet, maar wordt wel doelman bij Zwart-Wit’28. Hij komt bij die club terecht dankzij zijn voetbalvriend Jan Nieuwstraten, die eerder dit jaar ook overlijdt. Van der Laan keept veertien jaar in de selectie van Zwart-Wit’28, dat promoveert naar de hoogste klasse. Hij speelt acht interlands voor het Nederlands zaterdagelftal.
In 1968 keert Aad van der Laan terug bij Feyenoord als zijn zoon bij de club gaat spelen. Hij traint op Varkenoord de jonge keepers. In de jaren ’70 wordt hij lid van de jeugdcommissie en bekleedt vervolgens meerdere bestuursfuncties. In het dagelijks leven is hij inmiddels zakelijk bekend als de man van de tapijtenhandel (tot 1994), met ruim twintig winkels in de regio.
Bestuurslid
In 1980 wordt hij ook bestuurslid bij Feyenoord. Hij werkt met vele anderen, onder wie zijn vriend Fred Blankemeijer, aan de opzet van de jeugdafdeling. Een keuze waar de club in de jaren ’80 van profiteert door vele talenten als Ben Wijnstekers, Joop Hiele, Mario Been en Henk Duut. Als bestuurslid technische zaken is Van der Laan betrokken bij de komst van Ruud Gullit van Haarlem naar Feyenoord. Na het kampioenschap van 1984, volgen ook de dieptepunten in De Kuip als de kas van de club leeg is.
Aad van der Laan stapt over naar de amateurtak van de club. Sportclub Feyenoord klimt met eigen talenten vanuit de vierde klasse naar de hoofdklasse. In 1996 wordt het succes bekroond met het kampioenschap van de hoofdklasse A.
Koninklijke onderscheiding
Hij blijft voorzitter van de sportclub, verdeeld over twee periodes, tot 2013. Hij zet zich in voor de geschiedenis van de club via het Feyenoord Museum. Ook streeft hij de samenvoeging van club en stadion na. Iets wat een week voor zijn overlijden wordt bekroond met het eindelijk bereikte akkoord over de eenwording.
Feyenoord staat centraal in het leven van Aad van der Laan. Voor al die verdiensten wordt hij in 2013 benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Tot recent bezoekt hij nog de wedstrijden van zijn club, waarvoor hij veel over had. “Voor mij is Feyenoord één familie. En waarom? Omdat we elkaar nodig hebben: profs, stadion en amateurs.”
De uitvaart van Aad van der Laan is in besloten kring.







