TOGB heeft zondagmiddag in Zeeland een zure nederlaag geleden op bezoek bij VV Goes. In een wedstrijd die niet hoogstaand was, maar waarin de ploeg uit Berkel en Rodenrijs lange tijd de controle leek te hebben en kansen creëerde, was één lange bal van de keeper van Goes genoeg om met lege handen terug te keren: 1-0. Matchwinner werd Guus de Leeuw, die optimaal profiteerde van één onoplettendheid aan de kant van TOGB en de enige treffer van de middag maakte.
TOGB begon stroef aan de wedstrijd. De ploeg had moeite om grip te krijgen op het middenveld van Goes. De gasten probeerde via de flanken met Martijn en Uythof druk te zetten, maar de Zeeuwse defensie hield eenvoudig stand. De grootste kans voor TOGB kwam na slordig balverlies van Mitchell de Nooijer. Clubtopscorer Finn Hooreman pikte de bal op, maar zijn schot was te gehaast en verdween niet in het Zeeuwse doel.
Ook de thuisploeg was via Constansia dicht bij de openingstreffer. De inzet van de rappe aanvaller ging voorlangs. De ruststand van 0-0 was een juiste afspiegeling van het spelbeeld: veel inzet, weinig finesse.
MOMENT
Na rust nam TOGB het initiatief en creëerde het team de beste kansen van de wedstrijd. Een vrije trap van Boujada bereikte Kok, die net eerder bij de bal was dan De Leeuw, maar de afronding van Kok miste precisie. Even later was het Hooreman die na een vlotte aanval in kansrijke positie kwam. Waar de aanvalsleider normaal geen moeite heeft om het net te vinden, kreeg hij de bal deze wedstrijd maar niet in het doel.
Het enige doelpunt viel uit het niets. Een lange bal van Goes-doelman Lentink werd verkeerd ingeschat door de TOGB-defensie. Guus de Leeuw kon vrij doorlopen en beheerst afrondde: 1-0. Een zeldzaam moment van onoplettendheid in de TOGB-defensie werd genadeloos afgestraft. Het bleek genoeg om de drie punten in Goes te houden.
Na afloop spraken we met TOGB-trainer Jonk over de zure nederlaag.” In de eerste helft hadden we geen grip op hun middenveld. We dekten niet door en waren in een aantal omschakelmomenten te laat. Na rust hadden we controle, we creëren de beste kansen van de hele wedstrijd. Daar moeten er minimaal één à twee van in. En dan geven we het weg door hoe we staan opgesteld. We schatten de bal totaal verkeerd in, er is geen urgentie in het verdedigen en dan zijn ze weg. Dat mag niet gebeuren.” Komende zaterdag wacht een zware thuiswedstrijd tegen FC Rijnvogels, de huidige nummer twee. Een duel waarin TOGB iets recht te zetten heeft en volgens Jonk niet zonder kansen is. “Kijk, ze staan tweede, maar dat zegt niet alles. De verschillen in deze competitie zijn klein. Thuis zijn wij sterk, we scoren veel en als we verdedigend goed staan, kunnen we ook gewoon van de topploegen winnen.”









Lees meer: https://www.voetbalrotterdam.nl/2025/10/togb-laat-zich-verrassen-in-zeeland/?fsp_sid=33192
Lees meer: https://www.voetbalrotterdam.nl/2025/10/togb-laat-zich-verrassen-in-zeeland/?fsp_sid=33193
Lees meer: https://www.voetbalrotterdam.nl/2025/10/togb-laat-zich-verrassen-in-zeeland/?fsp_sid=33194