Met een tweede plaats in de eindrangschikking van de derde Klasse I van Zuid 1 plaatste De Jonge Spartaan zich voor het derde jaar op rij voor de halve finale van de nacompetitie. Inzet was een felbegeerd startbewijs voor de 2e klasse. Groot verschil met de voorgaande seizoenen was, dat het nu een wedstrijd op eigen terrein betrof. Tegenstander was VV DESK uit Kaatsheuvel. Dit team finishte als derde in de 3e klasse K van Zuid 1 en was lange tijd verwikkeld in de strijd om de titel.
Op een sfeervol Spartacus begon de wedstrijd rommelig. Mede door de spanning maakten beide teams veel fouten. Ook de harde wind was een factor deze middag. In de 20e minuut was het Wiljan Driece die met een hard schot keeper Jasper Verduijn kansloos liet en zo voor de gewenste openingstreffer zorgde. De Jonge Spartaan had een overwicht, maar tot echt grote kansen leidde dit niet.
De Jonge Spartaan kwam met een tactische aanpassing uit de kleedkamer en dit pakte goed uit. Het spel werd verzorgder en rustiger en er ontstonden kansen en mogelijkheden. Toch duurde het lang voordat de bevrijdende 2-0 kon worden gescoord. Invaller Boy Hoogmoed verzorgde dit doelpunt door van afstand fraai raak te schieten. Toen aansluitend Kaya van Wanrooy met rood het strijdtoneel moest verlaten was het pleit beslecht. De 3-0 van invaller Xander Roos in de extra tijd was de spreekwoordelijke kers op de taart.
Door de verdiende zege plaatst de formatie van Ben Mierop zich voor de finale van de nacompetitie. Tegenstander zaterdag 14 juni (15.00 aftrap) is VV Slikkerveer. Dit team wist in Middelburg met 0-2 van FC Dauwendaele te winnen. Waarschijnlijk vindt de finale in de Hoeksche Waard plaats. Ongetwijfeld zorgt deze affiche voor een stoet aan Spartanen om hun team aan te moedigen. Het zou mooi zijn als het spreekwoord ‘drie keer scheepsrecht’ voor de Jonge Spartaan van toepassing zou zijn!
Scheidsrechter Kadir Düzdüsen toonde de gele kaart aan de Spartanen Chris Hoogzand en Xander Roos. Aan de zijde van Desk ontvingen liefst zes spelers een gele kaart en in de 84e minuut kon Kaya van Wanrooy inrukken na een natrappende beweging.
De Jonge Spartaan: Tim Melissant, Pim Grootenboer (Jarno van der Laan), Johan Vroegindeweij, Juul Peeman, Dennis Baars, Jeffrey van Veen, Gerben Prins, Dave Mierop, Wiljan Driece , Yorik van Nimwegen( Boy Hoogmoed) en Chris Hoogzand (Xander Roos).