Zwaluwen is zaterdag kampioen geworden van de Vierde Divisie B. De ploeg van trainer Luigi Bruins stelde de titel veilig na een zwaarbevochten 1-0 overwinning op Forum Sport. O’Neal Maatsen werd met zijn treffer de gevierde man op het sportpark aan de Zwaluwenlaan.
De sfeer zat er vooraf goed in bij het massaal opgekomen thuispubliek. Zwaluwen leek ontspannen aan de aftrap te verschijnen, maar eenmaal het eerste fluitsignaal van scheidsrechter Jesse Besselsen geklonken had, namen de zenuwen het over. In het eerste bedrijf liep het moeizaam bij de Vlaardingers. Eindpasses kwamen niet aan en uitgespeelde kansen bleven uit. Alleen Etson Galong waagde een schot, maar gevaar leverde dat niet op. Forum Sport stelde daar slechts twee slecht genomen vrije trappen tegenover.
Na rust begon Zwaluwen scherper en voerde het de druk op. Meerdere afstandsschoten misten het doel, maar het spel bleef stroef. Toch brak uiteindelijk de verlossing aan. Invaller Romano Filé zette zijn tegenstander fraai opzij en leverde een perfecte assist af op O’Neal Maatsen, die koelbloedig binnen tikte: 1-0.
In de slotfase hield doelman Nicolas Harksen zijn ploeg op de been met twee belangrijke reddingen, waarmee hij het kampioenschap veiligstelde. Door deze zege is Zwaluwen met nog één speelronde te gaan niet meer in te halen door de concurrentie.