TOGB heeft voor het eerst in 2024 een competitienederlaag geleden voor eigen publiek. De geelzwarten verloren met 0-1 door een eigen doelpunt. Wat ook donderdag niet lukt tijdens de wedstrijd voor kwalificatie voor de KNVB-beker was het omzetten van de gecreëerde mogelijkheden in een treffer.
Balbezit
Ondanks de hoge temperaturen was het baltempo dat door beide teams op het kunstgrasveld aan de toeschouwers werd voorgeschoteld hoog. TOGB viel met veel energie aan, maar de aanvallen van de brigade van Jonk miste finesse. TOGB had het meeste balbezit, de grootste kansen, maar het was Hoek dat door een ongelukkig eigendoelpunt van TOGB-verdediger Modderkolk op voorsprong kwam. Modderkolk probeerde een scherpe voorzet van Hoek te onderscheppen, maar passeerde met zijn actie onbedoeld zijn eigen doelman.
Kansen
Over kansen had TOGB niet te klagen. Die werden er genoeg gecreëerd, maar Hoek doelman Finn Murre was vandaag een sta in de weg. Werd de doelman toch gepasseerd dan bracht een Zeeuwse verdediger hulp of werd hij geholpen door de doelpaal. Twee keer wist Leroy Zwarteveld de doelman te passeren en leek op weg naar een treffer. Twee keer kwam de doelman terug in het duel en keerde de inzet van Zwarteveld. Ook de individuele actie van Mo el Yakoubi verdiende een beter lot. De rappe vleugelaanvaller verschalkte meerdere Hoekse verdedigers, maar zag zijn schot op de paal eindigen. Max le Fevre was een aantal keren gevaarlijk, maar kon het laatste zetje voor zijn eerste treffer van het seizoen net niet geven.
Donder speech
In de rust was het TOGB-trainer Jonk die zijn onvrede aan zijn groep liet horen. De oefenmeester was verre van tevreden over de prestaties van het team.
Jonk: ”Ik heb mijn spelers tijdens de rust de wind van voren gegeven. Zo hadden ze mij niet eerder meegemaakt. Niets ging naar mijn mening goed. We speelden in de eerste helft onder andere niet scherp genoeg, de passing was ruim onvoldoende en meerdere spelers haalden vandaag niet hun gebruikelijke niveau. Dit heb ik ze tijdens de rust duidelijk gemaakt.”
Dreiging
Ook in de tweede helft liet TOGB veel dreiging zien. Net als in de eerste vijfenveertig minuten werden er veel kansen gecreëerd, maar niet benut. Naar mate de wedstrijd vorderde ging TOGB steeds hoger spelen, wisselde voorin de aanvallers vaak van positie maar lukte het ook in het tweede bedrijf niet om Hoekdoelman Murre te passeren en de gelijkmaker binnen te schieten.
Hoek loerde op de tegenstoot, maar was vandaag zelf niet in staat om doelman Zwarteveld van TOGB te passeren. Hoewel Hoek in de tweede helft wel een paar keer gevaarlijk in de TOGB zestien kwam, na een snelle tegenstoot, wist het de marge niet te vergroten. Topschutter Schalkwijk scoorde vandaag niet, maar Hoek ging door het eigen doelpunt van TOGB wel met drie punten terug naar haar eigen Sportpark Denoek. Samen met Kozakken Boys is Hoek na speelronde vier de koplopers in de Derde Divisie B. Volgende week treffen beide teams elkaar in Zeeland en reist TOGB af naar sv Meersen voor wedstrijd nummer vijf.
Analyse
Trainer Jonk van TOGB was na afloop vooral teleurgesteld, omdat zijn team vandaag niet thuis gaf. “Helaas moest ik vandaag veel coaching doen over zaken die in de eerdere duels als vanzelf gingen. Het inspelen, het baltempo, de passing, het positiespel, het niet afmaken van de kansen, het was vandaag ondermaats. Hier heb ik mijn groep tijdens de rust en tijdens de drinkpauzes op gewezen en heb met het inbrengen van vijf wissels geprobeerd dit aan te passen. Dit lukte deels, maar ik baal er gewoon van dat wij niet hebben gewonnen. We hadden de beste kansen en als wij de drie punten hadden gepakt, bovenaan gestaan. Balen dat dat niet is gelukt, maar het is nu eenmaal zo. We moeten niet te lang treuren om het verlies want er komen nog veel wedstrijden en snel de focus weer leggen op de volgende tegenstander. Misschien komt het ook door de wedstrijd die we woensdag hebben gespeeld, ik weet het niet, maar het kan zo maar meespelen. Blijkbaar zijn wij als groep nog niet zo ver dat we drie wedstrijden in een week kunnen spelen. Daar gaan we heel hard aan werken, zodat als dit weer voorkomt wij niet weer twee keer verliezen.”
BEKERVOETBAL
- Klik hier voor de programma’s en uitslagen van Cat. 1
- Klik hier voor de programma’s en uitslagen van Cat. 2
- Klik hier voor de programma’s en uitslagen van Cat. 3
- Klik hier voor de programma’s en uitslagen van Zuid 1
COMPETITIEVOETBAL
LANDELIJK
DIVISIES
JEUGDVOETBAL








