Na een heerlijk voetbalgevecht tussen de nummers één en twee uit de Tweede klasse F waren er na afloop twee winnaars. Uiteraard was dat Spartaan’20, de ploeg van trainer Omar Khan won in de blessuretijd met 2-1, en het talrijk opgekomen publiek. Misschien waren de fans van Oranje Wit teleurgesteld over het resultaat, maar ze hebben hun ploeg zien knokken voor wat het waard was

Vooraf was het duidelijk. Oranje Wit moest winnen om nog recht te hebben op het kampioenschap. De Spartanen stonden per slot van rekening twee punten voor, met een wedstrijd minder gespeeld.
De wedstrijd was in de eerste helft vooral tactisch. Beide ploegen waren aan elkaar aan het snuffelen en kregen wat spaarzame mogelijkheden. Na een half uurtje nam de thuisclub de leiding door een treffer van Issam Ahmar-Elhank. De aanvaller was sneller bij de rebound dan de Dordtse verdediging en passeerde doelman Jesper Hermans.

Het leek erop dat de bezoekers een serieuze tik kregen, maar op slag van rust was het Brandon Könemann die doelman Essajas van Spartaan’20 verschalkte.
Het eerste kwartier van de tweede helft was voor de bezoekers. Oranje Wit liet zien dat het een uitstekende ploeg heeft en begon steeds makkelijker te voetballen. Na een uur spelen liet Mike Muijen zich op onverklaarbare redenen gaan, hij trapte zijn tegenstander na en scheidsrechter Youri Kuipers uit Goes kon niet anders doen dan de rode kaart trekken.

Met elf tegen tien draaide het spelbeeld en kreeg de thuisclub de overhand. Beide ploegen streden voor de overwinning en kregen ook de kansen om de wedstrijd te winnen. In een zinderende slotfase was het eerst Spartaan’20 dat een paar goede kansen kreeg. Doelman Jesper Harmans voorkwam meerdere keren een treffer voor de thuisclub. In de 89e minuut kreeg Oranje Wit een vrije trap op een meter of 20 van het doel. Stephan Kruithof draaide de bal fantastisch naar de kruising, maar doelman Migael Essajas haalde de bal fabelachtig uit de kruising.
In de blessuretijd kreeg Aroen Orie de bal op de rand van het vijandelijke zestienmetergebied. Speelde zich vrij en krulde de bal fantastisch achter doelman Harmans. Dit leidde tot feestelijke taferelen op het veld en rond het veld. Na de 2-1 kreeg Jazz van Heyningen, hij vertrek volgend seizoen naar Smitshoek, nog een kans op 3-1, maar hij miste.

Na afloop waren beide trainers het erover eens dat de ploegen een prima wedstrijd hadden gespeeld en dat het voor tweede klasse van uitzonderlijk goed niveau was.
Spartaan’20 verstevigt door de overwinning de koppositie in de tweede klasse F. Door het oneven aantal ploegen in deze klasse heeft Oranje Wit nu één wedstrijd meer gespeeld dan Spartaan’20. Ze staan vijf punten achter op de Rotterdammers, maar moeten nog maar drie wedstrijden spelen. Spartaan’20 speelt nog vier wedstrijden. Als beide ploegen hun volgende wedstrijd zouden winnen, kan Spartaan’20 op 11 mei thuis tegen IFC het kampioenschap binnenhalen. Mocht Oranje Wit op 4 mei tegen Pelikaan tegen averij oplopen is het mogelijk dat de bewoners van de Oldegaarde in en tegen De Alblas al aan de champagne mogen.
Verslag/ Foto’s: Johan Sepers
Voor meer (wedstrijd)foto’s kijk op: www.johansepers.nl









Goed verslag en altijd top foto’s Johan, keep it up!