zaterdag, juni 6, 2026
  • Inloggen
  • Registratie
  • Mijn profiel
  • Mijn VR+
  • VR+ Poule
    • VR+ Poule (Stand)
    • VR+ Poule (Voorspellen)
  • Kortingsacties
  • Uitloggen
No Result
View All Result
VoetbalRotterdam
  • Home
  • Nieuws
    • Adverteren
    • Contact
    • Clubservice
      • Vacature aanmelden
      • Vacatures (Voetbal)
      • Oefenwedstrijden (jeugd)
    • Columns
    • Interviews
    • Laatste Nieuws
    • Leen’s weersverwachting
    • Overig
      • Oefenwedstrijd gezocht
      • Verslagen
    • Scheidsrechter op Maat
    • Vacature aanmelden
    • Vacatures (Voetbal)
    • Disclaimer
  • Standen
    • Mannen
    • Reserve Elftallen
    • Vrouwenvoetbal
    • Zaalvoetbal
    • Bekervoetbal
      • Landelijke KNVB-Beker
      • VoetbalRijnmond Cup
  • Betaald Voetbal
    • Betaald Voetbal Nieuws
    • Stand Eredivisie
    • Stand Eerste Divisie
    • Feyenoord
    • Sparta
    • Excelsior R.
    • FC Dordrecht
  • Livescore
  • VR +
    • VR+ Inloggen
    • VR+ Registratie
    • VR+ Profiel
    • VR+ Kortingsacties
    • VR+ Poule (Voorspellen)
    • VR+ Poule (Stand)
    • VR + Overzicht
  • Sponsoravond
STANDEN
LIVESCORE
  • Home
  • Nieuws
    • Adverteren
    • Contact
    • Clubservice
      • Vacature aanmelden
      • Vacatures (Voetbal)
      • Oefenwedstrijden (jeugd)
    • Columns
    • Interviews
    • Laatste Nieuws
    • Leen’s weersverwachting
    • Overig
      • Oefenwedstrijd gezocht
      • Verslagen
    • Scheidsrechter op Maat
    • Vacature aanmelden
    • Vacatures (Voetbal)
    • Disclaimer
  • Standen
    • Mannen
    • Reserve Elftallen
    • Vrouwenvoetbal
    • Zaalvoetbal
    • Bekervoetbal
      • Landelijke KNVB-Beker
      • VoetbalRijnmond Cup
  • Betaald Voetbal
    • Betaald Voetbal Nieuws
    • Stand Eredivisie
    • Stand Eerste Divisie
    • Feyenoord
    • Sparta
    • Excelsior R.
    • FC Dordrecht
  • Livescore
  • VR +
    • VR+ Inloggen
    • VR+ Registratie
    • VR+ Profiel
    • VR+ Kortingsacties
    • VR+ Poule (Voorspellen)
    • VR+ Poule (Stand)
    • VR + Overzicht
  • Sponsoravond
No Result
View All Result
VoetbalRotterdam
No Result
View All Result
Home Laatste Nieuws

Alexandria’66 doet uitstekende zaken bij Rijsoord

Rob de Vries Rob de Vries
22 april 2024
in Laatste Nieuws
0
RIJSOORD 2 scaled
1
Deelacties
Deel op FacebookDeel op Twitter

Om exact 14:30 uur floot scheidsrechter Danny Koevermans voor aanvang van de wedstrijd Rijsoord – Alexandria’66. Een wedstrijd met voor beide verenigingen grote belangen in de strijd om zich rechtstreeks op 2e Klasse niveau te handhaven, en daarmee de nacompetitie voor lijfsbehoud te ontlopen. Met nog 4 wedstrijden te spelen een absolute zes-punten-wedstrijd.

Dat de belangen groot waren was in de openingsfase goed te merken. Het was van beide kanten zeer voorzichtig. Het tempo lag laag. Beide teams wekten aanvankelijk de indruk, dat deze wedstrijd absoluut niet verloren mocht worden. Desondanks raakte Leroy Verwey van Alexandria’66 al na 5 minuten geblesseerd en werd na 12 minuten vervangen door routinier Ryan Santos St Aubyn.

Hoewel de eerste hoekschop van deze wedstrijd na een kwartier spelen voor Rijsoord was, namen de bezoekers vanuit een goed georganiseerde defensie meer initiatief. De spelers van Alexandria’66 wisten elkaar vaak beter te vinden. De thuisclub moest zich veelal tot verdedigend werk beperken. Rijsoord probeerde vooral met de lange bal snel om te schakelen maar die waren vrijwel nooit op maat of kwamen in een soort niemandsland terecht.

Vanuit de eerste hoekschop voor Rijsoord kopte Ryan Santos St Aubyn de bal weg. Romano Filé pikte de bal op en ging in hoog tempo de helft van Rijsoord op. Romano werd gevloerd maar omdat Divani Hansen namens Alexandria’66 in balbezit kwam, gaf scheidsrechter Koevermans voordeel. Divani legde vanaf de rechterflank de bal breed op Dorian Lauffer die werd vastgehouden. Geel voor Rijsoord. Dylan Veenman nam de vrije trap maar schoot in de door Rijsoord opgetrokken muur.

Hierna kreeg Alexandria’66 steeds meer de touwtjes in handen. Het tempo lag echter te laag om Rijsoord daadwerkelijk in de problemen te brengen. Rijsoord noteerde in de 20e minuut het eerste schot op doel maar Donny van Gelder had geen enkel probleem met de poging van Damien Muller.

Alexandria’66 werd sterker. In de 29e minuut een goed lopende aanval over meerdere schijven van Alexandria’66. Het was uiteindelijk Dylan Veenman die een in de 16 meter geblokte bal in één keer nam maar zijn harde schot verdween naast het door Rijsoord verdedigde doel. Drie minuten later na goed voorbereidend werk van Romano Filé een vlammend schot van Jason Santos St Aubyn dat naast vloog. Even later een eerste snelle tegenaanval van Rijsoord, onderbroken door Brendon Bernard, bestraft met een vrije trap en gele kaart.

Naarmate de eerste helft vorderde werd Alexandria’66 dominant. Rijsoord slaagde nauwelijks de bal in de ploeg te houden. Vooral de bezoekers hadden balbezit en stichtten enig gevaar hoewel Rijsoord doelman Jesse Verveer nauwelijks serieus werd getest.

Rijsoord kwam tot aan de pauze niet verder dan een slap schot van Timo Versteeg, een eenvoudige prooi voor A’66 doelman Donny van Gelder. Romano Filé had Alexandria’66 in minuut 41 aan de leiding kunnen helpen nadat hij op rechts fraai was weggestuurd door middenvelder Dorian Lauffer. Romano ging op volle snelheid langs zijn tegenstander maar zijn doelpoging ging over.

In de extra tijd vanaf ruim 20 meter nog een poging van Brendon Bernard maar ook hier verdween de bal naast het doel. Zodoende brak de rust aan bij 0-0.

Direct vanaf de aftrap nam Alexandria’66 opnieuw de regie. Slordig balverlies aan de kant van Rijsoord leverde Dorian Lauffer in de 47e minuut een schietkans op maar hij kwam net niet ideaal uit om doeltreffend te kunnen zijn. Een minuut later een hoekschop voor Alexandria’66. In de mêlee van spelers schoot Ryan Santos St Aubyn tussen de palen maar de bal werd op het laatste moment gekeerd. De tegenstoot van Rijsoord was ongevaarlijk. In de 58e minuut trapte doelman Van Gelder een afgeslagen bal van Rijsoord diep op de helft van Rijsoord. Romano Filé controleerde de bal, omspeelde een tegenstander en drukte af. Jesse Verveer verwerkte deze inzet tot hoekschop waaruit de bezoekers geen gevaar konden stichten.

In de 63e minuut raakte Rijsoordspeler Luivienno Statia geblesseerd en zou later het veld verlaten. Hoewel beide doelmannen nog steeds nauwelijks serieus waren getest, kwam Rijsoord in de 69e minuut uit het niet op voorsprong. Een snelle aanval over rechts, een voorzet, Casper Gerritse kwam voor zijn man en rondde fraai af: 1-0. Een tussenstand die geen recht deed aan de verhoudingen in het veld. De ploeg van Ben Spork restte 20 minuten om de zaak nog recht te trekken. Opvallend was, dat Alexandria’66 ondanks deze domper de rust zelve bleef. Geen moment van paniek ondanks de ongunstige tussenstand.


Heel veel tijd had Alexandria’66 niet nodig om langszij te komen. In de 72e minuut veroverde aanvoerder Romano Filé de bal op het middenveld, zette zijn turbo aan en schoot vanaf links prachtig diagonaal in. Rijsoord doelman Jesse Verveer kansloos, Alexandria’66 op 1-1.

Erop, en erover. Alexandria’66 voerde de druk op. Het tempo ging omhoog. Rijsoord kreeg het steeds lastiger. Een inzet van Dylan Veenvliet leek in de kruising te landen maar Jesse Verveer verrichtte voor Rijsoord een bijzonder fraaie redding. In de 75e en 76e minuut twee hoekschoppen voor Alexandria’66. De eerste doelpoging werd weggekopt, de twee inzet (een schot van Jason Santos St Aubyn) werd geblokt. In de 78e minuut wisselde Ben Spork Divani Hansen voor Niko Almeida.

Amper 2 minuten later werd Niko na uitstekend voorbereidend werk van Romano Filé op de rand van de 16 meter vrijgespeeld. Niko drong het 16-metergebied van Rijsoord binnen, zette zijn directe tegenstander op het verkeerde been en werd vervolgens onreglementair gehaakt: penalty, zo oordeelde scheidsrechter Danny Koevermans terecht. Het was Brendon Bernard die deze klus uitstekend wist te klaren. Op zijn feilloze inzet was Rijsoord doelman Jesse Verveer totaal kansloos: 1-2.

In de 84e minuut bracht Ben Spork de herstelde Manzenza Quiavuazoa voor Dylan Veenman. Alexandria’66 hield de volledige controle over de wedstrijd. Rijsoord bleek in het restant niet in staat om het de Rotterdammers nog lastig te maken.

Alexandria’66 trok redelijk eenvoudig de winst over de streep en kon 3 bijzonder belangrijke punten bijschrijven op de ranglijst. Na afloop was iedereen het eens:

Alexandria’66 was over de gehele wedstrijd de betere partij en de overwinning was volkomen terecht. Ondanks de wederzijdse belangen verliep deze wedstrijd uitermate sportief. Scheidsrechter Danny Koevermans kan terugzien op een uitstekende wedstrijd.

Alexandria’66 deed een forse stap in de goede richting en blijft vooralsnog 6e op de ranglijst. Alexandria’66 loopt 3 punten weg van Rijsoord, en 2 punten van CVV Zwervers, Pelikaan en Spirit. Spirit en CVV Zwervers hielden elkaar op 1-1; Pelikaan kwam tegen plaatsgenoot VVGZ niet verder dan een 0-0 gelijkspel.

Over twee weken ontvangt Alexandria’66 op Sportpark Oosterflank Spirit. De formatie uit Ouderkerk aan den IJssel staat ook na gisteren nog steeds op de 11e plaats en zal alles op alles zetten om deelname aan de nacompetitie alsnog af te wenden. Bij Alexandria’66 zal alles worden gegeven om de punten in eigen huis te houden, zodat behoud van het tweede-klasse-schap opnieuw dichterbij komt. Wederom een zes-punten-wedstrijd.

DelenTweetVerzenden

Gerelateerde Artikelen

rijsoord 2 scaled
Derde Klasse (za)

Rijsoord verslaat Slikkerveer: “Nestenderby” gewonnen door Rijsoord

Michel Feenstra
24 mei 2026
rijsoord 1 scaled
Derde Klasse (za)

Rijsoord wint bij Overmaas

Wim de Rooij
11 mei 2026

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

VR+ Artikelen

36-jarige Mo Bellahcen plakt er nog een jaar aan vast bij De Jodan Boys: ‘Ik haal er nog zoveel plezier uit’
Interviews

36-jarige Mo Bellahcen plakt er nog een jaar aan vast bij De Jodan Boys: ‘Ik haal er nog zoveel plezier uit’

5 juni 2026
PHOTO 2026 06 04 21 31 28
Laatste Nieuws

SPV’81 wint strafschoppenserie, maar vertrekt pas na politie-ingrijpen

4 juni 2026
Bestuurslid Peter Vroegindeweij: ‘Volgend seizoen hebben we bij SNS weer een eerste elftal’
Interviews

Arie Molendijk gaat zijn 20e seizoen in als leider van Zuidland: ‘Het is mijn lust en mijn leven’

4 juni 2026
Jan Schoonen 2025 20263 1
Columns

Column Jan Schoonen (nr. 733): Frenk van Gelderen (GHVV’13)

3 juni 2026
Bestuurslid Peter Vroegindeweij: ‘Volgend seizoen hebben we bij SNS weer een eerste elftal’
Interviews

Bestuurslid Peter Vroegindeweij: ‘Volgend seizoen hebben we bij SNS weer een eerste elftal’

2 juni 2026
Tom den Boer gewoon op de bank in bijzonder duel met toekomstige club Zuidland: ‘Mijn focus ligt volledig op Heinenoord’
Interviews

Tom den Boer gewoon op de bank in bijzonder duel met toekomstige club Zuidland: ‘Mijn focus ligt volledig op Heinenoord’

1 juni 2026
VoetbalRotterdam

LINKPARTNERS:
Feyenoord Primeurs
VoetbalGelderland
VoetbalBrabant
VoetbalindeBollenstreek
Jeugdvoetbal Uitslagen

  • Privacyverklaring
  • Cookieverklaring
  • Disclaimer & Copyright

SOCIAL MEDIA

NEEM NU VR+
  • VR+
  • Inloggen
  • Home
  • Standen
  • Livescore
  • VR+ Poule
No Result
View All Result