Ruim een uur zag het er niet naar uit dat de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles punten zouden opleveren, maar door een treffer van Oscar Uddenäs werd het toch 1-1 en was het aan een afgekeurde goal en een kopbal op lat te danken dat Excelsior Rotterdam er niet met de drie punten vandoor ging.
Woedend was Redouan El Yaakoubi na afloop van de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles. Scheidsrechter Alex Bos zag een overtreding op het moment dat El Yaakoubi zijn tegenstander te snel af was en Excelsior op 2-1 zette. Hij floot nog voor de bal erin zat en annuleerde het doelpunt. El Yaakoubi vond zelf niet alleen dat hij geen overtreding maakte, maar begreep vooral niet waarom de leidsman de actie niet door had laten gaan en vervolgens – met hulp van de VAR – te beoordelen of het wel of geen overtreding was: ,,Want zelf stond hij er helemaal niet zo goed voor.’’
AFGEKEURD
Ook Marinus Dijkhuizen begreep niet dat de treffer van El Yaakoubi werd afgekeurd, waardoor Excelsior met een vervelend gevoel bleef zitten. De laatste eredivisiewedstrijd van 2023 had zomaar 3 punten op kunnen leveren. El Yaakoubi kreeg in de blessuretijd nog een kans om de 2-1 te maken, maar toen belandde zijn kopbal tegen de lat. Overigens duurde het lang voordat Excelsior uberhaupt aanspraak op 1 of meer punten mocht maken. De Kralingers begonnen namelijk niet best aan het duel tegen Go Ahead Eagles.
VUURWERK
Het vuurwerk bij de opkomst van de spelers beloofde veel, maar wat Excelsior betreft was er weinig vuurwerk te zien in de eerste 45 minuten. De gasten uit Deventer konden een aantal keer gevaarlijk worden, mede doordat ze makkelijk door de linies heen combineerden. Stijn van Gassel keerde een hard schot van Philippe Rommens en zag in de 24e minuut een schot van Jakob Breum tegen de paal gaan. Ook werd een treffer van de gasten vanwege buitenspel afgekeurd. Excelsior zette er weinig tegenover, al was de ijverige Troy Parrott een paar keer dreigend en kreeg Couhaib Driouech een kans uit een corner, maar die inzet ging naast het doel.
TEGENTREFFER
Na de rust kwam Kian Fitz-Jim in de ploeg in plaats van Noah Naujoks. Toch duurde het nog even voordat Excelsior echt in de wedstrijd kwam. Daar was een tegentreffer voor nodig van Jamal Amofaen, die de bal na een corner in de kruising ramde. En een driedubbele wissel, waarbij Marinus Dijkhuizen Derensili Sanches Fernandes, Mimeirhel Benita, Nikolas Agrafiotis bracht en het systeem wijzigde. Het maakte iets los bij Excelsior, dat Go Ahead Eagles terugdrong en mogelijkheden kreeg. Zo kreeg Kian Fitz-Jim een kans, maar hij schoot de bal net over het doel.
SPANNEND
Acht minuten voor tijd kwam ook Oscar Uddenäs in de ploeg en die had maar 1 minuut nodig om de bal achter doelman Jeffrey de Lange te koppen. Hij deed dit op aangeven van Siebe Horemans en maakte zo alweer zijn derde doelpunt van dit seizoen. De gelijkmaker zorgde ervoor dat het duel weer spannend werd, want ineens waren de 3 punten binnen handbereik. Met de afgekeurde goal 5 minuten voor tijd en de kopbal tegen de lat van El Yaakoubi was Excelsior heel dichtbij, terwijl Stijn van Gassel aan de andere kant nog een belangrijke redding verrichtte. En zo moesten beide ploegen genoegen nemen met een punt en dat leidde vooral bij Excelsior tot chagrijn.