Een ontmoeting tussen VVOR en RVV Blijdorp stond bij niemand vers op het geheugen, dus dit zou zo maar één van de eerste onderlinge krachtmetingen geweest kunnen zijn geweest. Voor de wedstrijd had er zich al een slijtageslag afgespeeld tussen VVOR 2 en RVV Blijdorp 2, dat in het voordeel beslist werd van VVOR. Het was dus zaak om de Blijdorpse eer te redden in de onderlinge strijd voor aansluiting met de subtop in de 4e klasse E.
VVOR kwam zeer goed uit de startblokken en had twee enorme kansen in de eerste vijf minuten, maar tweemaal redde de pas zeventienjarige Juan Driesse zeer kordaat. VVOR stond eigenlijk de gehele eerste helft op de helft van de zwartwitten en de uitploeg had het erg moeilijk met de opportunistische manier van spelen van de gastheren uit Rotterdam-Oost. Toch was het RVV Blijdorp dat in de 5e minuut op 0-1 voorsprong kwam door een goede diepe pass van Aleksa Zivlak, die zeer beheerst en fraai afgerond werd door Youssef Lamrid.
De thuisploeg ging door met waar het gebleven was en zette RVV Blijdorp vast op eigen helft. In de 20e minuut volgde wederom een grote kans voor de thuisploeg, al ging hier wel een overduidelijke overtreding aan vooraf, maar het per ongeluk pootje haken werd niet bestraft, waardoor de pijlsnelle spits van de thuisploeg voor de tweede keer oog-in-oog met Juan Driesse kwam te staan, maar ditmaal werd de inzet niet op doel geschoten.
In één van de uitvallen van de Blijdorpers kwam in de 35e minuut de bal ongelukkig op de hand van de linkervleugelverdediger van VVOR en doordat de hand boven het hoofd was, kon de scheidsrechter niet anders doen dan een strafschop geven. Ondanks de moeilijke omstandigheden rondom het nemen van de strafschop, hield Youssef Lamrid het hoofd koel en schoot de 0-2 binnen. Even later was het Versly Sanches Fernandes die bij een corner de bal van de lijn kopte, waardoor de Blijdorpers zonder tegendoelpunten de rust in konden. Op zich een klein wonder te noemen; gezien de grote kansen in het eerste bedrijf voor VVOR.
De tweede helft een ander spelbeeld, omdat de Blijdorpers nu wel raad wisten met het spel van de gastheren. Op het gehele veld stond het 1-tegen-1, zonder dat dit echt voor gevaar zorgde bij de Blijdorpers; het was eerder wachten op de 0-3.
Toch was het VVOR dat de aansluitingstreffer maakte in de 65e minuut; de bal vloog werkelijk waar schitterend en onhoudbaar binnen uit een vrije trap vanaf toch een behoorlijke afstand. De thuisploeg leek daarmee te kunnen hopen op een resultaat, maar het spelbeeld veranderde niet en het was vooral de 1-3, die in de lucht bleef hangen.
Diverse situaties hadden al voor de veilige marge kunnen zorgen, maar of de aanval werd niet goed uitgespeeld of er werd afgevlagd voor buitenspel of de bal viel net niet lekker. Maar in de 94e minuut maakte een droge en zeer fraaie knal van Richell Nicia op aangeven van Judason Silië aan alle twijfel een einde en wat een goal om de wedstrijd mee te beslissen!
Zoals gezegd, de Blijdorpers hadden het erg zwaar in de eerste helft en mochten van geluk spreken, dat het geen goals tegen heeft gekregen. Toch viel in de eerste helft de samenwerking, het kameraadschap en de vastberadenheid positief op, alsook het koelbloedige afronden voor de goal. In de tweede helft werd er een schepje bovenop gegooid, waardoor het echt genieten was om deze teamprestatie te aanschouwen. Soms is het ook wel eens lekker om naar een goed resultaat op basis van strijd te kijken.
Over twee weken volgt de uitwedstrijd tegen Rotterdam United; er is een goede basis gelegd om ook daar een prima prestatie neer zetten.
Opstelling RVV Blijdorp: Juan Driesse, Berkay Cepe, Aleksa Zivlak, Shayron Anastatia, Versly Sanches Fernandes, Raúl Kertodikromo, Mohamed Ahanssas, Youssef Lamrid (60. Richell Nicia), Chavez Noël Chobin (85. Judason Silië), Mitchel Kroos (60. Armin Causevic), Zidane Lo-Kioeng-Shioe (70. Willem van Slooten)
UITSLAGEN







