De wedstrijd tussen de Hoogvlieters en Schiedammers was belangrijk voor een plek in de top van de derde klasse D. De regelmatig gefuseerde Schiedamse club stond 2e met 8 punten en Meeuwenplaat was gedeelde derde met 1 punt minder. Meeuwenplaat begon goed aan de wedstrijd en drong de tegenstander goed naar achteren.
Al na een kwartier kwam Meeuwenplaat op voorsprong doordat Niels Versteege de bal goed aannam en direct doorspeelde naar Mitchell Ott. Mitchell was door niemand in te halen en scoorde beheerst in de linkerbenedenhoek. Een snelle uitval van Kethel Spaland was na een half uur spelen de Meeuwen te machtig en de gelijkmaker werd achter de goed keepende Lorenzo van Trijp geschoten.
Meeuwenplaat bleef,ondanks de ook goed spelende Spalanders, het betere veldspel hebben en vlak na de gelijkmaker werd na een half uur Niels gehaakt in het strafschopgebied maar tot verbazing van een ieder wuifde de er vlakbij staande scheidsrechter dit incident weg.
De wedstrijd werd even wat rommelig met enkele overtredingen aan beide kanten maar snel gingen beide teams hun goede spel weer op de (kunst)grasmat leggen. De rust kwam met 1-1.
Direct na de pauze kreeg Meeuwenplaat twee goede kansen maar deze werden niet benut en kwam Kethel Spaland steeds beter in de wedstrijd. In de 60ste minuut werden Ackeo Liefden en Christian de Mello gewisseld voor Devon Hemmes en Ismael Kharbouch echter leek het tij al gekeerd.
Kethel Spaland was nu de betere en schiep zichzelf de nodige kansen vooral ook omdat Meeuwenplaat al vroeg leek leeggespeeld en bijna alle tweede ballen voor de steeds beter spelende gasten waren. De Schiedammers overliepen nu regelmatig het Hoogvlietse middenveld waar alleen Robin Boender nog overeind bleef maar niet genoeg hulp meer had.Een uitval van Meeuwenplaat en de bal bij Niels Versteege die over schoot. Daarna was het alleen Kethel Spaland dat de klok sloeg en de aanvallen golfden op het doel van van Trijp af.
Een aanval van Kethel Spaland dwars door het midden en tot drie maal toe achtereen redde Lorenzo van Trijp miraculeus en ook een vrije trap rand strafschopgebied werd door de Hoogvlieters tot corner verwerkt. Een doelpunt kon niet uitblijven en 20 minuten voor tijd scoorden de Schiedammers. Een hoge voorzet waarbij de spits en Lorenzo voor de bal gingen en het enige foutje van keeper Lorenzo was dan ook direct een doelpunt omdat de spits hoger sprong dan Lorenzo en de bal in het lege doel kopte. Zo wordt weer bewaarheid dat een keepersfout altijd weer funest is.
Qua kansen schiep Meeuwenplaat er genoeg in de eerste helft en kort na rust echter Kethel Spaland bleef zich tot het einde van de wedstrijd kansen scheppen en was uiteindelijk de verdiende winnaar door met 1-2 huiswaarts te keren. Meeuwenplaat valt terug naar de middenmoot en Kethel Spaland heeft zich naar de ( gedeelde ) eerste plaats gespeeld doordat Excelsior’20 gelijkspeelde bij DVO’32.
Zaterdag 6 november gaat Meeuwenplaat naar Naaldwijk dat bij Rozenburg met 1-3 won.