Na de succesvolle bekerserie, immers dankzij overwinningen op VFC en DBGC naar de volgende ronde, moest Spartaan’20 voor de competitie-opening naar het Zwijndrechtse Pelikaan, een voor de Oldegaarde-club nog onbekende tegenstander. Het werd een goede start met een overtuigende 5-2 zege.
Met zes nieuwe gezichten in de basis ten opzichte van vorig seizoen -hoewel, eigenlijk vier want Karim Paulino Reyes en aanvoerder Jazz van Heyningen speelden al eerder in Spartaan’20 1- kwam Spartaan’20 goed uit de startblokken. Zowel technisch als qua handelingssnelheid werd de tegenstander afgetroefd. De 0-2 ruststand dankzij treffers van Karim Paulino Reyes en Nelson Bashir was dan ook dik verdiend. Het was aan de goede Pelikaan-doelman te danken dat het slechts bij die twee treffers bleef en ook werd nog een keer de lat geraakt door Spartaan’20.
In de tweede helft aanvankelijk hetzelfde beeld: Spartaan’20 dat dicteerde en het was Issam Ahmar-Elhank die met twee treffers de score verdubbelde naar 0-4. Daarna was sprake van verslapping, veel slordigheid en onnodig balverlies bij de bezoekers, waardoor met nog ruim een kwartier te gaan de thuisclub toch enigszins in de wedstrijd werd geholpen. In een tijdsbestek van vier minuten lagen er ineens twee tegentreffers achter doelman Migael Essajas, die gelukkig weer is teruggekeerd onder de lat na zijn ernstige blessure halverwege vorig seizoen. Bij het ingaan van de extra tijd gooide Nathan Bernadina de wedstrijd zoals dat heet in het slot: 2-5.
Komende zaterdag de eerste thuiswedstrijd voor Spartaan’20, net als vorig seizoen tegen Rijsoord, dat trouwens ook zijn eerste pot met 5-2 won. Aanvang 15.30 uur.






