De competitie is voor Meeuwenplaat niet begonnen zoals zij dat hadden verwacht. Fijn om met een thuiswedstrijd te beginnen en dan tegen een team dat verwacht geen hoge ogen te gaan gooien. Maar vanaf het begin van een wedstrijd door een zeer slecht leidende scheidsrechter speelden beide teams al direct op de aanval waarbij Excelsior’20 de beste kansen kreeg maar niet tot scoren kon komen. Natuurlijk speelde Meeuwenplaat ook op de aanval omdat dit het beste deel van het team is.
Na 20 minuten werd een overtreding gemaakt op Youri Rombouts die zelf achter de bal ging staan. De op het oude Meeuwennest teruggekeerde Youri Rombouts krulde de bal in de uiterste linkerbovenhoek 0-1. Even later volgde de gelijkmaker al. De scheidsrechter zag als enige een handsbal en mocht Excelsior’20 het kadootje achter keeper Lorenzo van Trijp schieten. Lorenzo dook naar de goede hoek maar de bal werd hard achter hem geschoten 1-1.
Even later schoot de verrassend goed spelende tegenstander de bal hard op de paal maar de 1-2 kwam er toch. Een speler van Excelsior’20 mocht in duidelijke buitenspel positie op het doel afgaan, schoot in en tot verrassing van een ieder werd de goal toegekend waardoor de ruststand 1-2 werd.
In de tweede helft eenzelfde spelbeeld. Meeuwenplaat probeerde wel maar Excelsior speelde enthousiaster en sneller en wonnen vrijwel ieder duel. De passie van hen was hartverwarmend om te zien en al snel kwam de 1-3 op het scorebord toen twee Meeuwen elkaar ondersteboven liepen en de bal heel makkelijk ingeschoten kon worden. Kansen kreeg Meeuwenplaat wel via Youri Rombouts en Mitchell Ott maar het vizier stond niet op scherp. Wel bracht Mitchell Ott de spanning terug door in de 62ste minuut de 2-3 te scoren. Meeuwenplaat verzuimde door te drukken en bleef zichzelf uit de wedstrijd praten dat vandaag belangrijker werd geacht dan voetballen.
Lorenzo van Trijp bracht goed redding en aan de andere kant misten Youri en Mitchell kansen. De gelijkmaker leek er toch aan te komen maar Excelsior’20 dacht daar anders over.
Een vrije schop van de Schiedammers brak Meeuwenplaat want de slap ingeschoten bal werd van richting verandert waardoor Lorenzo de bal weer uit het net kon halen en het vierde doelpunt kon worden bijgeschreven.
De 2-5 in de 90ste minuut was voor de administratie belangrijk want Excelsior’20 speelde al een gewonnen wedstrijd. Zij hadden de hele wedstrijd een technisch overwicht en waren bereid hard voor elkaar te werken terwijl Meeuwenplaat zich eigenlijk al in de eerste helft zichzelf uit de wedstrijd had gepraat.
Zaterdag gaan de Meeuwen naar Vierpolders en spelen dan weer met Niels Versteeg die terugkeert na een wedstrijd schorsing. Als zij gaan voetballen zoals zij dat echt kunnen zijn punten behalen mogelijk.








