De indelingen van de B-categorie zijn vrijdagochtend bekend gemaakt. Direct na bekendmaking bleek dat de KNVB op veel kritiek kon rekenen.
De bond heeft veel teams van dezelfde vereniging in dezelfde klasse ingedeeld en ook tegenstanders uit de bekerpoule zaten in de competitie. VoetbalRotterdam.nl zocht contact met de KNVB en stelde vragen.
De KNVB stelt in een reactie te kijken naar de reistijden. ‘We delen in de B-categorie wel vaker twee teams van dezelfde vereniging bij elkaar in. Dat is wel het maximale aan dezelfde teams van 1 vereniging. Het kan zijn dat dat in dit geval anders had gekund maar daar ligt meer achter. De KNVB kijken bijvoorbeeld wensen van een bepaald team of bepaalde vereniging. De insteek op dit niveau is om de reisafstand zo klein mogelijk te houden.’
Op de vraag waarom bekertegenstanders ook in de competitie worden getroffen is de KNVB duidelijk. ‘Ook dat kan wel eens gebeuren. De insteek is om dit zo beperkt mogelijk te houden, maar bij uitzondering gebeurt het wel eens. Bekerpoules worden grotendeels door de computer geloot.’
De bekerpoules worden door de computer geloot. Dat gebeurt ook bij de competitie indelingen. ‘De grote bulk wordt door een computer gedaan waarna er wel handmatig nog naar gekeken wordt. Dit betreft alleen wel tienduizenden teams dus niet alles wordt gezien dus er kan wel eens wat doorheen glippen.’
Belachelijk de knvb is er al lang niet meer voor de clubs. Twee ploegen van dezelfde vereniging in dezelfde poule is competitie vervalsing. Is helemaal niet nodig als je er wat tijd besteed. De computer krijgt de schuld typische reactie van de almachtige bond. Lijkt de regering wel schouders omhoog sorry en doorgaan.
gaat de knvb het nog aanpassen? dit is misschien wel goed om te vragen aan de knvb ? verzoeken zijn inmiddels ingediend om competitie vervalsing te voorkomen.
Heeft voetbalrotterdam deze vragen ook aan de knvb gesteld?
Dit zijn de antwoorden van de KNVB