Capelle aan den IJssel heeft er een voetbalinternational bij. De 19-jarige Tyrell Richardson heeft op 10 juni jl. zijn officieuze debuut gemaakt voor het nationale elftal van Sint Maarten. In de wedstrijd tegen eerste klasser Roda’46 uit Leusden, maakte de doelman in de tweede helft, zijn eerste minuten in het shirt van Sint Maarten. De wedstrijd werd met 2-0 verloren, maar Tyrell hield de 0 en stopte ook nog eens een penalty. Vanaf het komende seizoen gaat hij zijn kunsten vertonen bij Alphense Boys.
Tyrell begon zijn voetbalcarrière in 2014 bij SVS, nadat hij tijdens een schoolvoetbaltoernooi was opgevallen als keeper. Daar doorliep hij de hogere jeugdelftallen en speelde het afgelopen seizoen in de Onder 23. Door een blessure van doelman Patrick Nieuwerf, mocht de jonge keeper de laatste twee wedstrijden ook in SVS 1 als basiskeeper starten. Dit deed hij uitstekend en het werd direct duidelijk waarom Alphense Boys de talentvolle keeper heeft opgepikt bij SVS.
Selectieprocedure
Tyrell trainde al een jaar bij de voetbalschool van Jordy van Geet, toen er een speler van Top Oss kwam meetrainen. Ilounga Pata, speler van Sint Maarten, wist blijkbaar dat de vader van Tyrell uit Sint Maarten komt en vroeg hem waarom hij nog niet was opgeroepen voor het nationale elftal. Pata zou contact opnemen met Piet de Jong (bondscoach Sint Maarten) en dat zouden ze kijken of ze de keeper speelgerechtigd konden krijgen. Aangezien Richardson voldeed aan de eis, bleek dat geen probleem te zijn. Helaas was het niet meer mogelijk om Tyrell mee te laten doen met de Concacaf Gold Cup. De selecties moesten al in mei worden doorgegeven aan de bond. Sint Maarten speelt in de voorronde van dit toernooi tegen Frans Guyana en mocht deze wedstrijd winnend worden afgesloten, staat een wedstrijd op het programma tegen de winnaar van de wedstrijd tussen Curaçao en Saint Kitts & Nevis.
Niveau
De wedstrijd tegen Roda’46 was niet helemaal representatief voor het niveau van Sint Maarten. De spelers wilde geen risico lopen op blessures en omdat ze vier dagen later zouden vertrekken naar Fort Lauderdale om de wedstrijd tegen Frans Guyana te gaan spelen, speelden ze niet voluit. Het is een jonge selectie, met vrijwel alleen maar spelers die in Nederland actief zijn. De meeste bij amateurclubs en een paar bij jeugdopleiding zoals die van NEC en Excelsior. Ook spelen er twee in Scandinavië (Chovanie Amatkarijo in Zweden en Oliver Hobgood in Denemarken)
Genoten
Tyrell heeft enorm genoten van het debuut en het volkslied. Daarbij hield hij de nul en pakte ook nog eens een strafschop. Eigenlijk gewoon een droomdebuut dus en dat smaakt naar meer.
Toekomst
Zoals al gezegd gaat de doelman een mooie stap maken naar Alphense Boys en gaat kijken waar zijn plafond ligt. Hij hoopt ook nog vaker voor Sint Maarten te worden geselecteerd en dan ook zijn officiële debuut te mogen maken.
Over Sint Maarten
Sint Maarten is geen lid van de FIFA, dus op het WK zal het eiland niet spelen. Wel is het eiland lid van de Concacaf (de bond van Noord en Midden Amerika) en de Caraïbische bond. Het eiland hoort officieel nog bij het Koninklijk der Nederlanden en heeft in totaal ongeveer 44.000 inwoners.
Foto/Tekst: Johan Sepers






