Meeuwenplaat (derde op de ranglijs ) en Vierpolders (vierd ) hebben reclame gemaakt voor aanvallend voetbal waarbij Meeuwenplaat aan het langste eind trok.
Na een kort begin van aftasten gingen beide ploegen vol in de aanval waarbij Meeuwenplaat aanvankelijk de beste kansen kreeg. Na een kwartier werd Ackeo Liefden weggestuurd aan de linkerkant en met een bekeken boogbal verraste hij de Vierpolders keeper 1-0. Toen keeper Koen Morssink zich vergiste en de bal 2 x in zijn handen pakte betekende dit een vrije schop waarbij de Meeuwenplaat spelers zowat op de doellijn moesten gaan staan. Met meer geluk dan wijsheid kwam de bal uiteindelijk terug in de handen van Koen.
Toch viel de 1-1 na iets meer dan een half uur spelen. Centrumverdediger Darwin Essen maakte een overtreding in het strafschopgebied en scheidsrechter Hamer kon niet anders doen dan de bal op de stip te leggen. De strafschop werd benut. De laatste 5 minuten voor rust kwam Meeuwenplaat op voorsprong. Eerst scoorde Niels Versteege. Een verdediger miste de bal en Niels kon op de keeper af gaan en scoorde beheerst de 2-1. Weer een ongelukkig moment in de Vierpolders defensie zorgde er voor dat Meeuwenplaat met een 3-1 voorsprong de rust in kon gaan.
Een voorzet van Ackeo Liefden werd door een Vierpolders verdediger in eigen doel geschoten. Na rust eenzelfde spelbeeld. Vierpolders moest aanvallen en Meeuwenplaat wilde dit ook wel. Beide ploegen werden af en toe gevaarlijk voor de doelen maar doelpunten vielen er vooralsnog niet. Meeuwenplaat na drie kwart wedstrijd nog steeds op een comfortabele 3-1 voorsprong. Maar er zouden in de laatste 25 minuten nog liefst vijf doelpunten gescoord worden.
De aanleiding was de tweede gele kaart van aanvoerder Gregory Ott. Notabene een achterbal bij Vierpolders werd er naar de mening van de scheidsrechter door Gregory te lang getreuzeld met het terug geven van de bal. Hij had eerder voor een hele lichte overtreding al geel gehad en werd weggezonden met zijn tweede gele kaart. Deze onnodige actie betekende dat Vierpolders nog meer de aanval zocht en een voorzet vanaf links werd door de Vierpolders spits ingetikt en even later werd een voorzet ingekopt en was het plotseling 3-3.
Het werd nog slechter voor Meeuwenplaat toen in diezelfde minuut een knap schot doeltrof en Vierpolders de tien man van Meeuwenplaat van een 3-1 voorsprong op een 3-4 achterstand zette. Tien minuten voor tijd leek het ook nog 3-5 te worden maar in een hachelijke situatie werd de bal van de lijn gehaald. Meeuwenplaat met tien man vol in de aanval en het was centrumverdediger Jay Gulpen die met een hard schot de 4-4 inschoot en Meeuwenplaat dolblij was met alsnog een punt maar Niels Versteege was niet tevreden. Hij sleurde zijn ploeg naar voor en schoot zelf op de paal maar in de laatste minuut zorgde Niels zelf voor de 5-4 overwinning voor de Hoogvlieters door op zijn bekende wijze beheerst de drie punten in Hoogvliet te houden.
Door de nederlaag van Kethel Spaland staat Meeuwenplaat nu op de tweede plaats. Volgende week zaterdag gaat Meeuwenplaat naar OHVV. Daar werd thuis met 3-0 van verloren maar Meeuwenplaat wil dit graag rechtzetten door drie punten mee uit Oudenhoorn naar huis te nemen.
STANDEN







