Ik heb de autoloze zondagen nog meegemaakt. Het was onmogelijk om met de auto naar voetbalwedstrijden af te reizen. De KNVB kon niets anders dan wedstrijden verplaatsen. Het was geen ramp, maar leuk was het niet. Maar er was nauwelijks (betaalbare) olie voorhanden waar brandstof van gemaakt werd voor onder andere auto’s, bussen, motoren en bromfietsen. Het was niet anders. Het werd gelaten geaccepteerd. En al snel, binnen een jaar, was de situatie weer vrijwel normaal.
2022. De energierekening voor sportverenigingen en sporthallen dreigt clubs en beheerders in grote problemen te brengen. De facturen lijken voor veel clubs in de toekomst onbetaalbaar te worden.
De omstandigheden verschillen per club. Clubs met eigen kantines en keukens zien hun jaarlijks lasten stijgen met bedragen van 10000 tot zelfs 65000 euro. Dat is natuurlijk gekkenwerk. Eens houdt het een keer op, als er niks verandert. Zij krijgen (nog) geen steun vanuit de gemeente of landelijke overheid. Daardoor teren de clubs op hun reserves die langzamerhand op gaan raken. Het is noodzakelijk om contributie te verhogen. Niet alle leden zijn financieel in staat om dat te betalen. Thuis worden de energiekosten ook duurder. En sommige mensen staat het water tot aan de lippen.
Ik heb geen oplossing. Helaas. Maar wat ik wel kan schrijven is dat iedereen, de clubs, sporthalbeheerders maar ook alle individuele leden zoveel mogelijk moeten proberen geld te slaan uit allerlei voorzieningen die er nog wel zijn. Op internet zijn er best nog veel te vinden. Ik hoop dat het allemaal van korte duur is. Want elke crisis is tot nu toe geëindigd in een opleving. Samen de schouders eronder. Laat niemand stikken. Niemand. Ok?
Egbert Egberts floot bijna 42 jaar wedstrijden in het amateurvoetbal. Schrijft over wat hem boeit, wat hem raakt, wat hem verwondert, wat hem ergens toe beweegt. Omdat het mag. Reacties? Mail naar info@voetbalrotterdam.nl








