Om 20.16 uur gaf arbiter Laros het startsignaal voor de achtste finale van de Fidus Cup (onderdeel van de VoetbalRijnmond Cup) tussen Excelsior’20 en RVC’33.
Excelsior’20, nummer 3 in zaterdag vierde klasse G, had alle drie haar eerder gewonnen wedstrijden thuis gespeeld en versloeg daarin HWD (zo) met 5-1, HBSS met 1-0 en VOC met 3-2. Tegenstander RVC’33, strijdend tegen degradatie op een twaalfde plaats in zondag tweede klasse C, wist eerder af te rekenen met Kethel Spaland (za) (thuis met 3-0), VFC Vlaardingen (thuis met 3-1) en NOC Kralingen (uit waarbij RVC’33 de strafschoppen beter nam na een 3-3 eindstand.
Op deze dinsdagavond zouden er niet heel veel grote kansen zijn voor beide doelen, al was RVC’33 het dichtstbij met een zacht balletje buitenkant paal. Om de brilstand van het bord te krijgen was uiteindelijk een strafschop nodig. Na circa 25 minuten kwam de thuisploeg daardoor op voorsprong. De bezoekers mopperden maar mochten twee minuten later niet klagen toen ook zij een strafschop kregen. En ook dit buitenkansje werd benut. Na twee vrij gemakkelijk gegeven strafschoppen gingen beide teams richting de thee met een 1-1 stand.
Het was de thuisploeg die een kwartier voor tijd op voorsprong kon, en eigenlijk ook moest, komen. De aanvaller van Excelsior’20 met rugnummer 24 ging alleen op de keeper af maar laatstgenoemde wist de bal geweldig te pareren. Het klokje van de scheidsrechter zal net wel of net niet de 90 minuten hebben aangetikt toen de bezoekers uit Reeuwijk een vrije trap kregen in de buurt van de hoekvlag. Deze vrije trap werd voor het doel gebracht en hard tegen de touwen gekopt waardoor de 15 niet-betalende toeschouwers op Sportpark Thurlede zagen dat RVC’33 met een 1-2 overwinning aan het langste eind trok. In de kwartfinale zullen zij boven zich uit moeten stijgen want de winnaar van Sportclub Feyenoord tegen SHO komt op bezoek.








