De dreun van de 7-0 nederlaag tegen Rockanje zal de hele week nog nagegalmd hebben bij de spelers, staf en supporters van NTVV. De 4e nederlaag op rij was er ééntje die vriend en vijand verbaasde en de Nieuwe-Tongenaren andermaal in de gevarenzone deden belanden. Oefenmeester Wim Eilander heeft in z’n rijke carrière ongetwijfeld voor hetere vuren gestaan, maar zal tijdens de aanloop naar het thuis-duel met SNS stellig het gesprek zijn aangegaan met zijn asspelers om te proberen de neuzen in dezelfde richting te krijgen én ’t echec tegen de Voornenaars zo snel als mogelijk uit het collectieve geheugen van zijn voltallige selectie weg te nemen.
Opponent van de zwart-witten deze zaterdag is het nét na WOII (1946) opgerichte Sportclub Nieuwe Stad uit Stad aan ’t Haringvliet. Het team, dat sinds begin 2021 onder leiding staat van Eelco van der Linde, sprokkelde tot nu 22 punten bijeen en mag zich op plek 8 relatief veilig voelen voor nóg een seizoen in de vierde klasse. Derby’s tussen NTVV en SNS zijn zonder uitzondering boeiend en worden veelal op het scherpst van de snede uitgevochten. Grote vraag is natuurlijk of de zebra’s zich kunnen herpakken en wedijveren met de stugge, weerspannige Stadtenaars.
NTVV snel op voorsprong
De zon schijnt uitbundig haar stralen over De Kopernis, maar de schrale westenwind zorgt voor een koude gevoelstemperatuur voor het 75-koppige publiek, als NTVV en SNS hun zoveelste derby aanvangen. Beide teams beginnen voorzichtig en…zo op het oog ook met enige schroom aan het treffen. Na enkele minuten speeltijd komen de beide NTVV’ers Glenn Kievit en Arjan van Weenen hard met elkaar in contact en met name de blessuregevoelige Van Weenen heeft veel last van de botsing en kan niet verder. Zeven minuten zijn er gespeeld als de thuisploeg zijn eerste hoekschop mag nemen. Nick van Alphen legt de bal met een schitterende streep panklaar voor de torenhoog springende Jasper van der Welle die de bal op sublieme wijze achter doelman Jan van Asperen knikt. De vreugde is groot bij de Nieuwe-Tongenaars, die 5 wedstrijden terug, tegen MSV Flakkee, voor het laatst een voorsprong koesterden.
Spanning is voelbaar op en langs het veld
De 1-0 geeft de zebra’s een positieve boost en de Stadtenaren weten er moeizaam op te anticiperen. “We zijn te tam”, buldert Eelco van der Linde zijn spelers luidkeels toe, maar de aansporing van de trainer weten de in het blauw spelende SNS’ers niet om te zetten in grootse daden. Pas na ruim een kwartier komen de Stadse aanvallers voor het eerst gevaarlijk voor het doel van keeper Schellevis, maar resultaat blijft uit. Aan de andere kant deponeert Nick van Alphen de bal fijngevoelig uit een vrije schop tot bij Christian Lugtenburg, maar de routinier kan het leer slechts lichtjes schampen, waarna de bal naast het doel van Jan van Asperen verdwijnt. Ofschoon het predicaat vermakelijk beslist niet over deze ontmoeting kan worden gelegd, vergoedt de factor spanning véél. SNS herpakt zich langzaam maar zeker en neemt het initiatief van de zwart-witten over. Een harmonieuze attaque van de bezoekers eindigt bij Max Bout, wiens snoeiharde uithaal voortreffelijk met de linkervuist door Davy Schellevis wordt gepareerd. Kort daarna mondt een voorzet van de Stadtenaren uit in een scrimmage voor ’t doel van NTVV, waar doelpuntenmaker Jasper van der Welle na meeslepen- de seconden als een ware captain eindelijk opluchting kan brengen voor zijn team.
Onnodig balverlies NTVV bezorgt SNS de gelijkmaker
In de slotfase van de eerste helft schakelt SNS een tandje bij en moeten de zebra’s terug. De Nieuwe-Tongse verdedigingslinie verslikt zich nét buiten de eigen zestien, waardoor Henrik Braber een vrije doortocht wordt gegund en op de daaropvolgende slimme stiftbal van de aanvaller moet Davy Schellevis het antwoord schuldig blijven, waardoor SNS weer naast hun ‘eeuwige rivaal’ komt. Gedurende de laatste minuten gebeuren er geen schokkende dingen, waarna de 1e akte met 1-1 wordt beëindigd.
Beide ploegen gaan op zoek naar de overwinning
Alhoewel de wind wat in kracht lijkt te zijn afgenomen, beginnen zowel NTVV alsook SNS stormachtig aan de tweede helft. Een Stadse corner scheert over de kruin van Paul Looij en weinige seconden later brengt de sterk acterende Glenn Kievit aan de overzijde Neal Kuiper in stelling, maar de snelle spits kan er geen gevolg aan geven. SNS krijgt nog enkele vrije trappen toebedeeld van de uitstekende leidende scheids-rechter, maar Davy Schellevis is telkenmale paraat. In het laatste kwart van de match trekt NTVV het initiatief weer naar zich toe en aan de hand van Nick van Alphen pro-beert men de tweestrijd in extremis naar zich toe te trekken. Van Alphen kopieert de corner waaruit in het begin van de wedstrijd de 1-0 viel, maar Jasper van der Welle kopt ditmaal náast het doel van Van Asperen. NTVV is de ‘iets’ betere ploeg, edoch de Stadse counters zijn niet van gevaar ontbloot. Uit een nieuwe vrije trap van NTVV stuurt de rechtervoet van Nick van Alphen de bal richting het hoofd van Youri Kievit, maar de topscorer aller tijden van de zwart-witten kan de bal enkel zacht toucheren.
Weinig krachtsverschil tussen beide teams
Beide teams ontlopen elkaar niet veel en daar waar SNS de beschikking heeft over een aantal razendsnelle aanvallers, staan de Nieuwe-Tongse verdedigers zéér wel hun mannetje, met ook nu wéér Marko Karsbergen in een hoofdrol. Aan de andere zijde leveren de NTVV-aanvallen niet het rendement waarop werd gehoopt. Na een sliding van Glenn Kievit, die de bal daarmee voorbij de achterlijn schuift, krijgt SNS enkele corners op rij, maar ook nu blijven echte mogelijkheden uit. Nog 10 minuten zijn er te spelen als Max Bout door de verdediging van NTVV glipt, maar zijn inzet is een prooi voor de attente Schellevis. Een moegestreden Gert Aantjes, die vandaag het geluk niet aan zijn zijde had, wordt vervangen door Senny Wagemaker en zijn entree levert SNS achterin onmiddellijk overwerk op. De zoveelste hoekschop van Van Alphen wordt door Wagemaker nochtans naast gekopt en zo lijkt ’t duel rustig naar het einde te koersen, maar twee minuten in de overtime krijgt de thuisploeg na een charge van een SNS-verdediger nog één keer de gelegenheid om de 2-1 op ’t bord te toveren. Nick van Alphen krult het 4 ons wegende speeltuig op de hem zo bekende, fraaie wijze op de schoen van invaller Wagemaker, maar de oudgediende weet de opgelegde kans niet te verzilveren. SNS ontsnapt en hoeft niet eens meer de bal in het spel te brengen, want de arbiter vindt het welletjes en blaast ’t duel af.
Zo heeft een getergd NTVV de zeperd van een week terug van zich afgespoeld en weet het, dat het nog volop meedoet in de strijd om de tickets voor de vierde klasse. Afstand nemen van de negatieve gedachten die het woord degradatie teweegbrengt en proberen het plezier terug te krijgen in het spelletje dat voetbal heet. Het lijkt zo makkelijk, maar tot in de hoogste regionen is dit credo lastig uitvoerbaar gebleken. NTVV heeft tegen SNS ’n stap in de juiste richting gezet en dat alléén al verdient lof!
NTVV speelde in de volgende opstelling:
Goal: Davy Schellevis.
Achter: Arjan van Weenen (9; Gino van der Zant (90; Tim Jordaan)), Jasper van der Welle, Marko Karsbergen, Emiel Buijs.
Midden: Glenn Kievit, Christian Lugtenburg, Nick van Alphen.
Voor: Gert Aantjes (62; Senny Wagemaker), Youri Kievit, Neal Kuiper (86; Thomas Berrevoets).
Niet gewisselde speler(s): Duncan van der Made.
Scoreverloop:
7 Jasper van der Welle 1-0
37 Henrik Braber 1-1








