Het verblijf van Spijkenisse in het toernooi om de Voetbal Rijnmond Cup bleef geen lang leven beschoren. De hernieuwde kennismaking met trainer Peter Wubben leverde nog geen winst op, maar het vertoonde spel en inzet na de rust doet hoopvol stemmen.
Na een 2-2 eindstand na negentig minuten toonde Papendrecht zich gelukkiger vanaf elf meter en plaatste zich voor de tweede ronde.
De belangen van beide teams kwamen tot uitdrukking in het eerste kwartier van het duel. Papendrecht probeerde in balbezit met onvoorspelbare tempoversnellingen Spijkenisse te imponeren. De thuisclub liet het initiatief aan de gasten en trachtte met uitvallen de opponent te verschalken. De eerste tik deelden de gasten uit. In de elfde minuut kwam het leder bij Samy Kaplan terecht die onverbiddelijk de eerste klasser aan een 0-1 voorsprong hielp. Papendrecht koesterde meer balbezit maar Spijkenisse toonde zich in het verloop van het duel agressiever. Marc Ripmeester zorgde uit een voorbeeldig opgezette aanval voor de gelijkmaker. Juninho van Ree bracht Papendrecht met een fantastische treffer met een afstandsschot vanaf links in de kruising bij de rust op een 1-2 voorsprong.
Agressiever
Na het wisselen van speelhelft schakelde Spijkenisse een tandje hoger en nam het initiatief in de wedstrijd. Het veldoverwicht leidde tot kansen, die echter onvoldoende benut werden. Vooral het optreden van de nog jeugdige Mika Weerts op de rechterflank bleek een openbaring. Met zijn aanvallende impulsen en verdedigende inzet klopte hij nadrukkelijk aan de deur van Wubbens basisteam.
Het voortdurende offensief van Spijkenisse leverde de 2-2 gelijkmaker door Juliën Gret op, zodat de kemphanen zich opmaakten voor de allesbeslissende strafschoppenreeks om te bepalen welke ploeg tot de tweede ronde zou doordringen.
Doelman Ragip Ozrak stopte de eerste twee strafschoppen van Papendrecht hetgeen echter onvoldoende bleek voor de ultieme overwinning. Na negen pogingen trok Papendrecht aan het langste eind en meldde zich voor de tweede ronde van de Voetbal Rijnmond Cup.
Spjjkenisse-Papendrecht 2-2 (1:2). Papendrecht wint na strafschoppen. 11′ Samy Kaplan 0:1, 22′ Marc Ripmeester 1:1, 31′ Juninho van Ree 1:2, 74′ Juliën Gret 2:2.
Spijkenisse: Ragip Ozrak, Youri Verschoor (69′ Mischa van Kempen), Glenn Rijsdijk, Sirano Kartosonto, Duane Tjen-A-Kwoei, Marc Ripmeester (69′ Tyrone Zuidgeest), Alessandro Franzoso (69′ Giovanni Davidse), Juliën Gret (74′ Xander Buitenhek), Mika Weerts, Ryan Purvis (72′ Bradley Tuinfort), Michael van Dommelen.