Vorige week beleefde ASWH een goede week. De ploeg van trainer Rogier Veenstra kwam eerst prima voor de dag tegen Heracles Almelo en dwong bijna een verlenging af tegen de eredivisionist.
Enkele dagen later werd een overtuigende overwinning geboekt bij concurrent Scheveningen, waardoor de aansluiting met de teams op de veilige plaatsen is gevonden. Uiteraard hopen de Ambachters die goede lijn zaterdag door te trekken tegen HHC Hardenberg, dat te gast is op sportpark Schildman. Veenstra kondigde dinsdag aan na dit seizoen bij ASWH te vertrekken, maar wil zijn team dolgraag op het hoogste amateurniveau achterlaten en dus kan ASWH op puntenjacht, in de wetenschap dat voor handhaving in de Jack’s League nog twee amateurclubs gepasseerd moeten worden.
Dit seizoen
HHC Hardenberg, opgericht in 1954, is al jaren een vaste waarde op het hoogste amateurniveau. De Hardenberg Heemse Combinatie was er in 2016 meteen bij toen de tweede divisie werd ingevoerd. In het eerste seizoen wist de vereniging uit Overijssel zich ternauwernood te handhaven, maar daarna werden er goede prestaties neergezet. De derde plaats in 2018 springt het meest in het oog. HHC Hardenberg, dat in radio-DJ Edwin Evers een beroemde supporter kent, wordt daarom de laatste jaren steevast bij de outsiders voor het kampioenschap vermeld. Dit seizoen kende de ploeg een wat stroeve start met twee nederlagen, maar inmiddels is HHC Hardenberg opgeklommen naar de tiende plaats. Er werden veertien punten verzameld. Dat deed HHC Hardenberg door vier keer te winnen (0-1 bij Koninklijke HFC, 2-1 tegen Rijnsburgse Boys, 3-1 tegen Jong FC Volendam en 0-2 bij GVVV) en twee remises te behalen (1-1 tegen TEC, 3-3 tegen Spakenburg na een sensationele inhaalrace). De overige vier wedstrijden werden verloren. Dat gebeurde tegen Scheveningen (0-1), bij Katwijk (2-0), bij Kozakken Boys (2-0) en bij Jong Sparta Rotterdam (2-1). Een statistiek die ASWH mogelijk hoop biedt voor de komende ontmoeting.
Het toernooi om de TOTO KNVB Beker hield voor HHC Hardenberg al in de tweede voorronde op. De oranjehemden lieten zich op eigen veld verrassen door zaterdaghoofdklasser Capelle. Onze regiogenoot won na verlenging met 0-2.
Trainer
De selectie van HHC Hardenberg staat onder leiding van Bert van Hunenstijn. Hij trad in de zomer van 2020 aan als vervanger van Gert Jan Karsten. Eerder was de 52-jarige Van Hunenstijn werkzaam bij onder meer SDC Putten en DVS ’33 Ermelo. Met laatstgenoemde club kwam hij ASWH al enkele keren tegen in competitieduels. In het persbericht rond zijn aanstelling roemde HHC Hardenberg de vakkennis en de persoonlijkheid van de trainer. De coronaperikelen zetten al vroeg een kruis door het eerste seizoen van Van Hunenstijn, maar de beleidsbepalers waren toen al overtuigd geraakt, zodat de trainer al voor de jaarwisseling zijn contract verlengde.
HHC Hardenberg heeft een selectie met een groot aantal ervaren spelers, die al langer op hoog amateurniveau of profniveau actief zijn. Dat gaat bijvoorbeeld op voor de verdedigers Kevin Görtz, Serge Fatima, Ashwin Manuhutu, Danny Bouws en Gersom Klok, de middenvelders Glenn Kobussen, Jurjan Mannes en Rick Hemmink en de aanvallers Matthijs Hardijk, Jari Oosterwijk en Rob van der Leij. Zij worden geflankeerd door jongeren als Joerie Church, Rutger Etten, Thomas Reinders en Steff Kaptein. Als blikvanger valt de keuze op Jesper Drost. De ex-prof sloot eind augustus aan nadat zijn contract bij PEC Zwolle was afgelopen. Eerder speelde de 28-jarige aanvallende middenvelder ook voor FC Groningen en Heracles Almelo.
Historie
ASWH en HHC Hardenberg hebben weinig onderlinge historie. In het verleden speelden de Hardenbergers in de hoofdklasse C en ook in de topklasse / derde divisie kwamen beide teams elkaar nooit tegen. Dat was pas voor het eerst het geval in de tweede divisie in het seizoen 2019/20. Het werd voor ASWH geen wedstrijd met al te goede herinneringen. Na een 0-0 ruststand kwam HHC Hardenberg in de tweede helft dankzij Rob van der Leij op voorsprong. Hij scoorde nadat ASWH-doelman Michel Franken een bal tegen hem aan had geschoten. Na de openingstreffer bouwden de bezoekers de voorsprong binnen enkele minuten uit naar 0-3 door goals van Glenn Kobussen en Serge Fatima, waarna Van der Leij in de toegevoegde tijd met zijn tweede van de middag de eindstand op 0-4 bepaalde.
ASWH zal het zaterdag uiteraard heel wat beter willen doen, maar HHC Hardenberg is ongetwijfeld niet van plan daar zo aan mee te werken. Een spannende wedstrijd lijkt daarom gegarandeerd! Supporters die niet naar sportpark Schildman kunnen komen, hebben de mogelijkheid om de wedstrijd op een andere manier te volgen. Bijvoorbeeld via het Twitter- en het Instagram-account van ASWH, maar ook door te luisteren naar het verslag van Joost Trouwborst op Atos RTV of natuurlijk Radio Rijnmond.