De punten zijn duur in de hoofdklasse A dit seizoen. Voor elk resultaat moet tot het uiterste worden geknokt.
Ondanks het matige spel van de groen-witten vierde Spijkenisse het behaalde resultaat in de uitwedstrijd tegen het gevreesde Achilles Veen. De 0-0 eindstand betekende per slot van rekening weer een puntje er bij.
,,We spelen elke week een finale,” meende trainer Marco van Rijn in het feestgedruis. ,,We zitten in een onvoorspelbare competitie. Vergeleken met andere clubs beschikken wij over jonge spelers op vitale plaatsen in de ploeg. Zitten in een proces en we groeien nog. Daarom is elk behaald puntje van grote waarde.”
Achilles Veen kreeg voor de rust meer balbezit maar haalde geen profijt uit dat voordeel. Spijkenisse bemoeide zich wel om via balbezit rust in het eigen spel te krijgen maar slaagde daar nauwelijks in. Te vaak geraakten de bezoekers in kansloze situaties en zochten tevergeefs naar opportunistische oplossingen. Ook Veen speelde slordig en haakte af op beslissende momenten. Na verwoede wederzijdse pogingen viel een brilstand de kemphanen bij de rust ten deel.
Verder ploeteren
In het begin van de tweede helft overliep Achilles Spijkenisse en leek het openen van de score een kwestie van tijd. De inzet van Spijkenisse, dat de zieke Youri Verschoor verving door uitblinker Isiah Helstone en de geschorste Alessandro Franzoso door Jawad Bellahsan, bleef beperkt tot verdedigen en het tegenhouden van de bal. Het vizier van de thuisclub stond evenwel niet scherp en in het aanhoudend bombardement liep Spijkenisse geen schade op.
Hoe Achilles zich ook bemoeide om de winst in eigen huis te houden het lukte niet. Aanvalsleider Thomas Schilders werd zelfs gewisseld maar ook zijn medeaanvallers vonden de richting naar het doel zelden. In de naspeeltijd liep te spanning nog op en bracht de toeschouwers op het puntje van de stoel. Twee hoekschoppen brachten nog de nodige dreiging doch doelman Ragip Ozrak hield zijn doel schoon.
Achilles Veen-Spijkenisse 0-0 (0-0).
Spijkenisse: Ragip Ozrak, Sirano Kartosonto, Anthony Bentem, Glenn Rijsdijk, Duane Tjen-A-Kwoei, Isiah Helstone, Daan Bourgonje, Juliën Gret (73′ Marc Ripmeester), Ryan Purvis, Jawad Bellahsan (81′ Ruperto Dorothea), Marvin van der Pluijm.
Bijzonderheden: Scheidsrechter Besselse uit Bennekom floot aardig en gaf geel aan trainer Marco van Rijn van Spijkenisse.