Zeker vijftien Feyenoordsupporters hebben zaterdagmiddag voorstanders van Feyenoord City opgezocht. Onder meer bij de Rotterdamse architect Ard Buijsen stonden mannen gekleed in zwarte hoodies op de stoep, die op de deuren en ramen bonsden en allerlei scheldwoorden naar de architect slingerden. Volgens de architect zijn de bedreigingen en intimidaties al jaren schering en inslag.
Buijsen had de intimidaties zien aankomen, nu Feyenoord zaterdagochtend in een paginagrote advertentie in het AD liet weten een nieuw stadion te willen. “Ik heb de afgelopen acht jaar al zes keer bij de politie gezeten vanwege bedreigingen.” Het is zelfs zo erg, dat de Rotterdammer al jaren een ‘hotline’ heeft met de politie voor als ze bij hem voor de deur staan. “Ik belde vanmiddag en toen stond de politie er al, met twaalf auto’s.”
RIJNMOND
Gestoord, dat supporters zo reageren. Als dit de zgn harde kern is, ben ik daar echt ziek van. Ben ook geen lieverdje, draag de Kuip een zeer warm hart toe. Mooie momenten mee gemaakt in ons zo geliefde en sfeervolle stadion. Daar lag onze geschiedenis, maar we moeten vooruit, kunnen niet in deze ouwe meuk blijven hangen. We zitten financieel en sportief in een lastig pakket. Het stadion is verloederd, waarschijnlijk met opzet en door wanbeleid, maar toch moeten we verder. Het is in mijn ogen te laat om de Kuip nog te renoveren hoe triest dat ook is. Een bouwwerk uit 1937, daar kunnen we geen 50 jaar mee vooruit. Harde kern ok, maar kijk verder dan het heden en kom tot de conclusie, dat we vooruit moeten. Of het financieel allemaal haalbaar is moeten we op vertrouwen. Zo niet? Ga dan in gesprek ipv onze club ten gronde te richten. Met geweld tegen onze eigen club of door ze in ongemakkelijke posities te dwingen, worden we allemaal niets wijzer van. Alle partijen moeten om de tafel gaan zitten (zowel bestuur, rvc, vrienden van Feyenoord, supporters en gemeente), zodat onze neuzen allemaal dezelfde kant op staan.Is lastig, maar doen we het niet, dan is onze glorieuze club, waar we zo veel van houden, heel gauw terziele. Geweld lost niets op. Gijzel onze club niet met terreur, maar wees wijs en denk aan onze toekomst