Trainer Peter Hoek en teammanager Marco van Diën dolenthousiast: ‘Zoveel nieuwe spelers erbij; geweldig toch?’

1

In de nacht van afgelopen maandag op dinsdag, om middernacht, toen de overschrijvingsperiode afgesloten werd, was het duidelijk: Simonshaven krijgt er volgend seizoen 25 spelers bij. Daar staat het vertrek van 2 voetballers tegenover, terwijl doelman Johan van Es zijn voetbalschoenen definitief opbergt en Erik Moree in een lager elftal gaat voetballen. We kunnen dus constateren dat de selectie van de vierdeklasser kwantitatief aanzienlijk in omvang toeneemt. Of dat ook geldt voor de kwaliteit en hoe het komt dat er plots zoveel spelers naar Simonshaven komen, daarover praten we met trainer Peter Hoek en teammanager Marco van Diën, die beiden erg in hun nopjes zijn met deze ontwikkelingen. Het is het vierde en laatste verhaal bij VoetbalRotterdam over hun belevenissen in het seizoen 2019-2020 bij de club aan de Schuddebeursedijk.

Zoveel nieuwe spelers erbij, terwijl Simonshaven lange tijd niet zo aantrekkelijk leek. Wordt er betaald, zoals sommige mensen zich al hardop afgevraagd hebben?

Peter en Marco: ‘Betaald wordt hier absoluut niet. Spelers ontvangen geen enkele euro. Ze krijgen tevens geen reiskosten en ook de contributie moeten ze allemaal volledig betalen. Schoenenbonnen ontvangen ze evenmin. Het enige wat ze wel krijgen is een drankje na de wedstrijd en een keer per maand op donderdagavond een paar broodjes. Dat is alles.’

Als er niet betaald wordt, hoe komt het dan dat er zo veel nieuwe spelers bijkomen?

Peter en Marco: ‘Dat komt door ons allemaal bij Simonshaven. Wij als trainer en als teammanager doen het niet alleen om spelers te overtuigen hier te komen voetballen. Dat doen we allemaal bij de club. Het is wel zo dat wij tweeën al heel wat jaartjes meelopen in het voetbal en weten hoe de hazen lopen. Wij trekken voor elke speler tijd uit en leggen uit wat ze kunnen verwachten als ze bij Simonshaven komen voetballen. Maar nogmaals, wij doen het niet alleen. De mensen om ons heen dragen hun steentjes daar ook aan bij.’

Wat kunnen nieuwe spelers verwachten?

Peter en Marco: ‘Dat alles hier op en top verzorgd is. Zo ligt er voor elke training kleding klaar, die na afloop op de club gewassen wordt. Ze krijgen ook een kledingpakket voor de wedstrijden. De kleedkamers en de verzorgingsruimte zijn ruim en netjes en verder is alles ook prima op orde. Dat komt door de inzet van het bestuur en van de vrijwilligers, want achter de schermen wordt er ontzettend veel werk verzet om alles op orde te houden. Zij ondersteunen ons op alle fronten. Dan is er ook nog een trainingskamp. Afgelopen winter zijn we met trainingskampen.nl naar Spanje geweest. We zaten vier dagen in Torremolinos en dat is erg goed bevallen. Spelers betalen daar overigens ook voor: 80% procent van de kosten wordt gedekt door hetgeen spelers betaald hebben. Het was trouwens hun eigen keus om naar het buitenland te gaan. Ze hadden er ook voor kunnen kiezen dat we in Nederland zouden blijven en dan waren ze veel goedkoper uit geweest. Maar op één na wilden ze allemaal naar Spanje. We hebben er vier topdagen beleefd.’

Peter Hoek (links) en Marco van Diën (rechts)

Hoe zijn jullie trouwens aan al die nieuwe spelers gekomen?
Peter en Marco: ‘We zijn begonnen bij onze huidige spelers. Met iedere speler afzonderlijk hebben we vanaf eind januari, begin februari een half uurtje gesproken en allemaal hebben we ze een paar vragen voorgelegd. Willen jullie beter worden, zodat we op de ranglijst wat hoger gaan eindigen? Moet er meer concurrentie zijn? Vind je dat er een tweede elftal moet komen? Een tweede elftal hadden we dit seizoen namelijk niet. Op al die vragen heeft iedereen volmondig met een ja geantwoord. Dat hebben we de spelers daarna verteld en daaraan toegevoegd dat wij actie gaan ondernemen om spelers te bewegen bij Simonshaven te komen voetballen. En we hebben hen gevraagd of ze hun vrienden die bij andere verenigingen voetballen uit willen leggen dat voetballen bij Simonshaven helemaal zo verkeerd niet is. Dat hebben ze allemaal gedaan en de reclame die onze spelers gemaakt hebben, heeft veel opgeleverd. Jongens kwamen met hele lijsten aanzetten. En toen kwam de corona en heeft alles een maand stil gelegen. Daarna hebben we hier in het clubhuis wekenlang telkens een paar spelers over de vloer gehad. In totaal hebben we met ongeveer 50 kandidaten gesproken en dat heeft uiteindelijk geresulteerd in 25 nieuwe spelers. Minstens de helft daarvan is aangedragen door onze huidige spelers. Met de komst van al die nieuwelingen zijn we dolblij. Het is eens te meer een teken dat Simonshaven aan de weg timmert. Met dank dus aan de huidige spelers. En ook aan het bestuur en aan de mensen eromheen.’

Maar realiseren de spelers die vorig jaar in het eerste voetbalden dat ze dat komend seizoen misschien niet meer doen?
Peter en Marco: ‘Met al die nieuwkomers erbij moet iedereen straks knokken voor zijn plekje in het elftal en dat kan betekenen dat voetballers die vorig seizoen veel speelden dat komend seizoen niet meer doen. Want er is nu bij de club heel veel concurrentie. Maar dat wilden ze toch? Onze spelers hebben toch zelf namen aangedragen van jongens waarmee wij vervolgens gesproken hebben? Ze moeten er dus maar voor zorgen dat ze er bij blijven. Ze moeten hun huid zo duur mogelijk verkopen. Het zal best kunnen dat er in het begin van het seizoen een paar jongens teleurgesteld zijn en misschien wel afhaken, maar het is aan ons om zoveel mogelijk jongens binnenboord te houden.’

Dat moet een doel op zich zijn, nemen we aan.

Peter en Marco: ‘Inderdaad. In ons eerste jaar bij de club was ons doel om niet laatste te worden in de vierde klasse. Dat doel is bereikt. Toen de competitie vanwege de corona stopgezet werd, stonden we op de op één na laatste plek en we denken dat we nog verder waren opgeklommen, want het ging de laatste weken voordat de corona er kwam steeds beter. Zo makkelijk waren wij toen niet meer te verslaan. Komend seizoen willen we daarom nog hoger eindigen. En we willen dat er geen jongens teleurgesteld afhaken. Of althans: zo weinig mogelijk. Dat zijn onze twee doelen voor komend seizoen.’

Want als er na komend seizoen weer zoveel spelers bij Simonshaven bij moeten komen, dan hebben jullie iets verkeerd gedaan?

Peter en Marco: ‘Ja, zo staan wij er in. We zullen er dan ook alles aan doen om de jongens binnenboord te houden. Veel met ze praten. Ze er op wijzen dat het vooral aan hen zelf ligt of ze opgesteld worden of niet. Wat dat betreft is wat er dit seizoen met Keanu Wilson is gebeurd een mooi voorbeeld. In het begin van het seizoen speelde hij niet. Zo goed vonden wij hem namelijk niet. Maar Keanu heeft zich op de trainingen goed ontwikkeld en is er altijd vol voor blijven gaan. Op een gegeven moment konden wij niet meer om hem heen. We stelden hem op en daarna is hij niet meer uit de ploeg geweest, totdat hij een blessure opliep. Wat Keanu gedaan heeft, we hopen dat iedere speler dat gaat doen.’

Gaat Simonshaven komend seizoen voor het kampioenschap?
Peter en Marco: ‘We hebben er veel nieuwe spelers bij. Kwantitatief zijn we er dus goed op vooruitgegaan en dat was nodig ook, want nu kunnen we een tweede elftal inschrijven voor de competitie. Hoe het zit met de kwaliteit van de nieuwelingen moet nog blijken. Maar er zitten geen topvoetballers tussen en het zou daarom niet reëel zijn als wij verkondigen dat we komend seizoen om het kampioenschap gaan spelen.’

Tot slot: Op die tekening boven dit verhaal zien we een heleboel nieuwe spelers. Er rijdt op de achtergrond ook een tractor. Waarom rijdt die daar?

Peter: ‘In  die tractor is Danny van der Spek, een boerenzoon en vorig seizoen keeper hier, op weg naar Stellendam. Want hij gaat Simonshaven verlaten. Vandaar die tractor.’

 

1 reactie
  1. Brian Smits zegt

    Jordy

Laat een antwoord achter