De maaltijd was zorgvuldig voorbereid. Het opdienen van de gerechten verliep geheel volgens plan en de spelers van Spijkenisse trakteerden hun trouwe aanhangers met maar liefst acht doelpunten op een vorstelijke voetbalmaaltijd. Hekkensluiter Achilles’29 droop met een 8-0 nederlaag met de staart tussen de benen af naar Groesbeek en de mannen van trainer Peter Wubben klommen op de ranglijst van de hoofdklasse A naar de twaalfde plek.
De groen-witten namen voorzichtig plaats in de keuken om de maaltijd behoedzaam voor te bereiden. Achilles’29 kreeg de kans om mee te voetballen, omdat Spijkenisse aanvankelijk het tempo in de ontmoeting laag hield en de Groesbekers ongehinderd doorgang verleenden tot halverwege de Spijkenisser speelhelft. Verder dan een schot op de lat en tegen de paal van Marvin van der Pluijm reikten de Spijkenisser inspanningen niet. De thuisclub voerde de combinaties te ver door waardoor de gasten kansen kregen zich te hergroeperen.
In de negenendertigste minuut kwam Spijkenisse wel op een voorsprong. Felino Jardim drong naar voren, ging niet de combinatie aan en waagde een schot van waaruit de bal in het vijandige doel belandde: 1-0. Achilles’29 kwam verder niet in de problemen ook al werd de rode lantaarndrager herhaaldelijk gewaarschuwd door afgevuurde projectielen die maar net het doel misten. Met de 1-0 ruststand bediende Spijkenisse zich maar matig en mocht Achilles’29 met opgeheven hoofd rusten in de kleedkamer.
Alle remmen los
Na de spelhervatting presenteerde Spijkenisse zich nadrukkelijker in een hoger tempo en nam de druk op Achilles’29 in hevigheid toe. De foutenlast bij de bezoekers liep in korte tijd behoorlijk hoog op en de doelpunten vielen als rijpe appelen van de boom. Vanaf de 56e minuut mocht doelman Patryk Marvin Prus maar liefst zeven keer het leder uit zijn eigen doel halen. Alles wat Spijkenisse ondernam leek te lukken en de mannen van Wubben maakte dankbaar gebruik van de gelegenheid het doelsaldo enorm op te vijzelen.
Marvin van der Pluijm (2x), Daan Bourgonje (2x), Mark Schenk, Serginio van Axeldongen en Michael van Dommelen zorgden na de thee voor de Spijkenisser doelpuntenproductie en droegen bij aan een bescheiden volksfeest dat op het sportpark Jaap Riedijk werd ingezet. Vooral de treffer van Van Dommelen moet van hoge kwaliteit zijn geweest zeker omdat na afloop niemand echt in staat was het precies na te vertellen. Na verluid moet het als volgt ongeveer zijn gegaan.
Van Dommelen drong het strafschopgebied binnen van de tegenstander en de bal lag voor de voet van Felino Jardim. Jardim plaatste de bal vanaf links naar binnen, van Dommelen gooide zijn hele lijf de lucht in. Op een of andere wijze maakten de voeten een schaarbeweging waarbij de rechter de laatste touche uitdeelde. Het kleinnood vertrok ogenschijnlijk snoeihard richting doel, verminderde halverwege vaart en plofte onhoudbaar in het doel. Daarmee was nummer acht een feit.
Trainer Peter Wubben was na afloop van de monsterzege behoorlijk in zijn sas met de vijfde opeenvolgende overwinning van zijn ploeg ook al bleef hij wars voor de feiten. ,,Een periodetitel is helemaal niet relevant,” antwoordde hij ietwat getergd. ,,Als je verliest, zit je weer in de problemen. Veilig zijn is onze enige prioriteit.” Doch de blik op de tussenstand in de tweede periode leerde dat Spijkenisse met nog twee wedstrijden te gaan fier die ranglijst aanvoert.
Spijkenisse-Achilles’29 8-0 (1:0). 39′ Felino Jardim 1-0, 56′ Marvin van der Pluijm 2-0, 58′ Daan Bourgonje 3-0, 62′ Marvin van der Pluijm 4-0, 67′ Mark Schenk 5-0, 70′ Daan Bourgonje 6-0, 74′ Serginio van Axeldongen 7-0, 82′ Michael van Dommelen 8-0.
Spijkenisse: Michael Termijn, Yassire Hamdani, Anthony Bentem, Danny Groos, Youri Verschoor, Daan Bourgonje, Felino Jardim, Alessandro Franzoso (71′ Robert Michilsen), Mark Schenk, Ryan Purvis (64′ Serginio van Axeldongen), Marvin van der Pluijm (79′ Michael van Dommelen).
Achilles’29: Patryk Marcin Prus, James Fofana, Atilla Ercan, Dylan Rovroy, Isaac Quaye, Jabrane Yagkoubi, Onur Gencalioglu, Leeroy Schorea, Ali Gencalioglu, Storm Deriu, Solace Osarugue Uyi-Olaye.