Het eerste elftal van voetbalvereniging MMO uit Hoogmade (nabij Leiden) komt vanaf volgend seizoen uit in het zaterdagvoetbal. De club stroomt dan in in de zaterdag vierde klasse. Eerder deze maand degradeerde MMO in de zondagcompetitie van de derde naar de vierde klasse.
Naar aanleiding van het eerdere besluit van de KNVB in maart om in West II geen voetbal meer aan te bieden in de vierde klasse, is ook bij MMO het balletje gaan rollen. MMO moest een keuze maken tussen óf op zondag blijven voetballen, waarbij het ernaar uitzag dat er tegen tegenstanders buiten de regio gevoetbald zou gaan worden óf de keuze voor het zaterdagvoetbal tegen overwegend verenigingen in de buurt. Beide varianten hebben natuurlijk hun voor- en nadelen.
Gesprek
Dat was voor de technische commissie van MMO aanleiding om begin mei in gesprek te gaan met de spelers en begeleiding van het eerste elftal. Er bleek een kleine meerderheid te zijn met een voorkeur voor de zaterdag. Dit was ook het geval bij de leden van de technische commissie zelf. Ook de nieuwe trainer John van Berkel bleek hier een voorkeur voor te hebben.
Verstandig
Het bestuur heeft daarom besloten met het eerste team over te gaan naar de zaterdag. ,,Het leek ons verstandig dat ook meteen te doen en niet nog eens voor een overgangsjaar te gaan. Dit besluit is op 9 mei aan de betreffende spelers meegedeeld. We hebben dit besluit tot nu toe nog niet verder formeel kenbaar gemaakt. Dat de KNVB nu toch nog doorgaat met de zondag vierde klasse, heeft ons besluit niet meer beïnvloed”, aldus het bestuur van MMO.








Hans van Luijpen