Jan van der Lugt verder bij Berkel

0

Jan van der Lugt (39) is ook volgend seizoen hoofdtrainer van CVV Berkel. Van der Lugt startte afgelopen zomer als hoofdcoach van het eerste elftal en die samenwerking wordt nu dus met een seizoen verlengd. ‘Onze spelersgroep is bij Jan in uitstekende handen,’ zegt Bertus Bredius, bestuurslid voetbaltechnische zaken. ‘Voetbalinhoudelijk is hij ijzersterk, daar plukken onze spelers de vruchten van. We hebben er volop vertrouwen in dat ons eerste elftal onder leiding van Jan kan blijven doorgroeien in niveau.’

Van der Lugt is blij met het voortzetten van de samenwerking. ‘Het is mooi dat ik bij mijn eigen club de kans krijg om mezelf te ontwikkelen als hoofdtrainer,’ zegt hij. ‘De samenwerking met de spelers, de staf en de vrijwilligers van de club is prettig. Ik leer veel, en voel me goed bij Berkel. Het is een mooie uitdaging om samen het voetbalniveau te blijven verbeteren. CVV Berkel zit al een aantal seizoenen in de lift en er zijn volop kansen om te blijven groeien.’

CVV Berkel beschikt over een eerste elftal dat bestaat uit spelers die afkomstig zijn uit de eigen jeugdopleiding, of anders uit Berkel en Rodenrijs. In 2017 promoveerden de Berkelaren naar de tweede klasse, in 2018 gevolgd door deelname aan de nacompetitie voor een plek in de eerste klasse. Gedurende het huidige seizoen zijn de resultaten in de 2de klasse C wisselend, maar de perspectieven goed.

Van der Lugt is bij CVV Berkel voor eerst trainer van een eerste elftal. Vorig seizoen coachte hij CVV Berkel 2, dat onder zijn leiding kampioen werd in de reserve 3de klasse. Eerder was Van der Lugt trainer van diverse jeugdelftallen. Hij voetbalde vanaf de pupillen bij CVV Berkel, brak op jonge leeftijd door in het eerste elftal en voetbalde daarna jarenlang bij diverse topamateurclubs. Als speler keerde hij vervolgens terug bij CVV Berkel, waar hij nog enkele seizoenen aanvoerder van het eerste elftal was.