Een prachtig affiche in de 2e klasse D in speelronde 13. Nummer 1 TOGB was gastheer voor nummer 2 RKDEO. Afgelopen speelronde werd de competitiewedstrijd van TOGB afgelast, maar werd de vriendschappelijk wedstrijd tegen Laakkwartier wel met 5-1 gewonnen terwijl RKDEO op eigen veld verloor van Wippolder, 1-2. Het gat bij aanvang 7 punten en een wedstrijd minder gespeeld in het voordeel van TOGB.
Bij de Nootdorpers ontbreekt de van een dubbele bypass herstellende oefenmeester Corne van Doorn, waardoor Ron van Bentvelzen als eindverantwoordelijke op de bank plaats nam. Vooraf gaf de trainer aan dat het vandaag voor de rood witten moest gebeuren om een beetje in het spoor van TOGB te blijven. Ronald Ermes startte met de vertrouwde basis en wist dat er bij een nederlaag nog een flink gat op de nummer 2 overblijft.
RKDEO gaf vanaf het begin direct gas. De Nootdorpers zetten hoog druk en lieten de geel zwarten geen ruimte om te combineren. Wat ontbrak bij de gasten was de scherpte om TOGB in de zestien pijn te doen. Doelman Jesper Stijnman zette zijn defensie goed neer, waardoor TOGB de aanvalsdriften van de gasten gemakkelijk kon ontregelen. TOGB pakte naarmate de eerste helft vorderde het initiatief in de wedstrijd over. De opbouw van achter uit via Younes Assaih en Damiano Vaudo leverde verschillende mogelijkheden op voor TOGB. Glenn den Uijl was dreigend vanaf rechts en Ian Bakker vanaf links. Het eerste echte gevaar van TOGB kwam van de voet van Jay Zandbergen die van een meter of 20 verwoestend uithaalde. Doelman Dennis Hendriks was alert en kon de inzet keren. Het was de opmaak naar een uitstekende fase van TOGB. De aanvallen op het Nootdorpse doel volgden elkaar in hoog tempo op. Eerst mocht Rob Gerritsma op doel koppen, maar Bentvelzen stond succes in de weg. Ook de inzet van Ian Bakker werd door de sluitpost onschadelijk gemaakt. De volgende aanval was wel succesvol. Vince Luijken stuurde Younes Assaih diep. Assaih speelde Zandbergen aan en via Gerritsma kon Merick Heintjes alleen op de doelman af. Op de inzet van Heintjes had doelman Bentvelzen dit keer geen antwoord en de 1-0 was een feit. TOGB rook bloed en drukte door. Uit hoekschoppen van de voet van Assaih volgden inzetten van Luijken en Zandbergen, maar de Nootdorpse sluitpost maakte deze onschadelijk. RKDEO trok regelmatig aan de noodrem. De door scheidsrechter Breedijk toegekende vrijetrappen konden door Gabri Urbanus niet worden binnengeschoten. Bij rust was hierdoor de marge voor de manschappen van Ermes slechts 1.
RKDEO kwam beter uit de kleedkamer dan TOGB. Met de wind in de rug maakte TOGB de fout door te vaak de lange bal te spelen, waar het wellicht slimmer was om de bal kort te spelen. De gasten uit Nootdorp voerde de druk op en kregen loon naar werken. Vanuit een hoekschop was het raak voor RKDEO en had Jesper Stijnman geen antwoord op de inzet van de Nootdorpse aanvaller, 1-1. De wedstrijd kantelde en TOGB moest het initiatief laten aan RKDEO. Tijd dus voor de Berkelse oefenmeester om in te grijpen. Vince Luijken werd enigszins verrassend gewisseld voor Martin La Cruz. Sporadisch werd TOGB gevaarlijk. Bij een aanval over links ging Ian Bakker uitstekend door en werd door RKDEO verdediger Van der Ende onderuit gelopen. Scheidsrechter Breedijk wees gedecideerd naar de strafschop stip. Merick Heintjes ging achter de bal staan, maar faalde vanaf 11 meter. De geel zwarten gingen na de gemiste strafschop op karakter door. In de 90ste minuut ging Glenn den Uijl de strijd aan met linker verdediger Fabian Pak. Den Uijl kwam als winnaar uit het duel, gaf een prima voorzet die door Merick Heintjes op waarde werd ingeschat. Heintjes maakte de voorzet uitstekend af en passeerde Bentvelzen voor de tweede maal, 2-1. De ontlading bij TOGB was groot, net als de teleurstelling bij de Nooddorpers die op een stunt hadden gehoopt, maar bedrogen uitkwamen. In de blessuretijd was er nog een enorme kans voor de gasten vanuit een hoekschop. Jesper Stijnman was echter op zijn hoede en keerde de inzet. De elfde overwinning was een feit en het gat met nummer 2 RKDEO werd vergroot naar 10 punten. Bovendien heeft TOGB nog een inhaalduel te spelen tegen Antibarbari.
TOGB: Stijnman, Vaudo, Urbanus, Weegman, Assaih, Zandbergen, Luijken (La Cruz), Den Uijl (Verwey) Bakker (Van der Burg) Heintjes, Gerritsma
RKDEO: Hendriks, Bruin, Pronk, Van der Ende (Landsbergen), Pak, Prieto, Koutis, Paats, Nieuwpoort (Greeve), Van Hagen, Goedbloed