Zaterdag 10 november speelt vv Zwartewaal tegen F.C. Boshuizen, beker competitie 1ste KO ronde. De wedstrijd staat onder leiding van scheidrechter Dhr. Jager en zal aanvangen om 14:00. Sportpark Boshuizerkade, Boshuizerkade 96F, Leiden.
F.C. Boshuizen komt uit in de zondag 1ste klasse A West 2 waar het nu op een knappe 2e plaats staat in de competitie. F.C. Boshuizen uit het “verre” Leiden is voor Zwartewaal een grote onbekende maar gezien het niveau en de rangschikking vast een “grote” club.
Toen de loting bekend werd gemaakt, Zwartewaal het dorpsclubje uit de 4e klasse naar de grote jongens in Leiden, moest ik direct denken aan hetgeen Directeur amateurvoetbal Jan Dirk van der Zee in één van zijn columns schreef. ,,De beker leeft, in de districten staan de lokale media bol van de berichtgeving. Het maakt de regio trots, verbindt de buurt en zorgt voor thrillers van wedstrijden, goede arbitrage en een geweldig publiek.”
Gevleugelde woorden maar het blijft toch een beetje vreemd dat Zwartewaal naar Leiden moet vertrekken, op eigen gelegenheid zoals het een 4e klasser betaamt, om daar vrijwillig een pak op je broek te krijgen terwijl hier in de buurt clubs vrij geloot zijn. Als je wint moet je op een gegeven moment tegen een hoger spelende club uit komen dat is logisch en hoort ook bij de charme van het beker voetbal. Maar deze wedstrijd maakt de regio niet trots, verbindt de buurt ook niet en zal zeker niet zorgen voor een thriller van een wedstrijd. We spelen namelijk niet in de regio, de buurt komt zeker niet naar Leiden en gezien de weersverwachting zal het hooguit rillen worden Meneer van der Zee. Ook heb ik het vermoeden dat iedereen die F.C. Boshuizen een warm hart toedraagt ook niet zit te wachten op dit voor hun veredelde oefenpotje.
Wellicht is het een idee dat als er geloot wordt in de eerste ronde(n) de laagste geplaatste clubs automatisch thuis spelen. Een grote club op bezoek, dan staat pas de lokale media bol van de berichtgeving over de wedstrijd, maakt het de regio trots, verbindt de buurt en zorgt het voor een thriller van wedstrijd, de beker zou leven Meneer van der Zee. De tegenstander zou warm onthaald worden na hun reis per luxe touringcar naar b.v. het nietige Zwartewaal. Kunnen ze ervaren hoe er gevoetbald wordt bij een kleine dorpsvereniging voor de leut en de gein. Na de wedstrijd is er vast wel een enthousiaste supporter die een paar tientjes over heeft voor een versnapering in de derde helft en als de buschauffeur geen haast heeft misschien wel twee.
Gaat Zwartewaal voor een stunt zorgen? We gaan het zien zaterdag 10 november, aanvang 14:00, F.C. Boshuizen – vv Zwartewaal.