Feyenoord mag vanwege de zes wedstrijden in de Champions League ruim 25 miljoen euro op de rekening bijschrijven, ettelijke miljoenen meer dan Europa League-deelnemer Vitesse.
Dat blijkt uit het jaarlijkse overzicht van de premieverdeling van de UEFA over de deelnemende clubs. Namens Nederland deden afgelopen seizoen alleen Feyenoord en Vitesse mee aan de hoofdtoernooien van de Champions League en Europa League. De twee Nederlandse clubs kwamen niet verder dan de groepsfase, maar mogen wel een fors bedrag bijschrijven.
Feyenoord strijkt het grootste bedrag op. De Rotterdammers cashen liefst 25.045 miljoen euro. Het bedrag is opgebouwd uit een prestatiebonus van 1.631.000 euro, een slordige 10.714.000 euro op basis van de marketpool (tv-rechten) en startpremie van 12.700.000.
Vitesse verdiende in het seizoen 2017/2018 in totaal 7,4 miljoen euro aan de Europa League-deelname. Ook de inkomsten van de Arnhemse club bestaan uit drie delen. Vitesse ontving een startpremie van 2,6 miljoen euro. De bonus voor de sportieve resultaten was 648.000 euro, omdat Vitesse alleen won van OGC Nice en gelijkspeelde tegen SS Lazio. Vitesse haalt 4,2 miljoen euro uit de marketpool.
In totaal keerde de UEFA ruim 1,4 miljard euro aan prijzengeld uit. Grootverdiener is Champions League-winnaar Real Madrid, dat 83,8 miljoen euro verdiende. Ook AS Roma (83,8 miljoen), Liverpool (81,2 miljoen) en Juventus (80 miljoen) boeren goed. Arsenal is met 37,7 miljoen euro de winnaar van het geldklassement in de Europa League.
dus zou zeggen versterk de selectie eens,maar gio zal dat wel weer niet willen
Huuu zo veel ? Niets presteren en toch zo beloond worden? WIL IK OOK
dat is mooi dus kom op de selectie versterken MvG en Gio
Nico de Wilde
Verdediging versterken
Jordi van der Heijden
Zal wel weer uitgegeven worden aan gare spelers die in het 2de blijven voetballe
Nou mooi, koop daar ff een sterke midmid voor dan
Nu kunnen ze eindelijk het elftal versterken met goede spelers!
Lekker nou spelers er van halen kwaliteit spelers wel te verstaan
Koop aub geen spelers, zitten toch alleen maar op de bank..!
Is al op
versterkingen halen. en geen ouwe bocht die nergens aan de bak komen.
Geld is al op aan trainingscomplex 1908 en vvf. Helaas dus…..
is allang al uitgegeven aan vrienden van feyenoord en nieuw trainingscomplex..
Zoeken voor vervanger voor van persie
Mooi Clasie wegwezen en een echte midmid kopen
Das mooi! Nieuw centraal duo kopen….