Afgelopen zaterdag stond de eerste wedstrijd van seizoen 2018-2019 op het programma. Voor de openingswedstrijd trof Lekkerkerk oude bekende Zwarte Pijl, dat met 20 nieuwe spelers een heel ander team had dan de afgelopen seizoenen. Lekkerkerk had in de 3 bekerwedstrijden redelijk gespeeld en 2 maal gewonnen (0-6 bij Ommoord en 3-1 tegen Moordrecht en 1 maal verloren (0-1 FC Maense). Door opgelopen gele kaarten in de nacompetitie van vorig seizoen en enkele blessures miste Lekkerkerk een zestal spelers. Toch ging Lekkerkerk met een goed gevoel en met een nieuwe trainer, Marc van der Zee, naar Rotterdam.
Lekkerkerk begon redelijk tegen de Rotterdamse ploeg en speelde met veel inzet en beleving. De thuisploeg had daar best moeite mee en werd het eerste half uur nauwelijks echt gevaarlijk. Zwarte Pijl beschikte over een aantal zeer snelle spelers op de flanken waar Lekkerkerk het wel lastig mee had, maar de verdediging stond goed en bij gevaarlijke momenten werd elke keer goed ingegrepen door de verdedigers en door de goed spelende keeper Robin Schiedon. In de 30e minuut beleefde Lekkerkerk het eerste echt gevaarlijke moment. Een vrije trap van 20 meter van het doel belandde op de paal. Gelukkig waren de verdedigers van Lekkerkerk alerter dan de spitsen van de thuisploeg en kon de bal weggewerkt worden. In de 35e minuut zorgde goed afjagen door Pim Molenaar voor verwarring bij de keeper van de thuisploeg. Die ging pardoes onder de bal door. De doorgelopen Pim kon de bal net voor de terug stormende keeper in het lege doel schieten.
Na deze goal was Zwarte Pijl het even kwijt. Lekkerkerk kreeg in de 37e minuut een grote kans om de 0-2 binnen te schieten maar helaas belandde de bal op de paal. Na een uitstekende aanval kreeg spits Stan Burggraaf de bal. Zijn harde schot van de rand van het strafschopgebied kon ternauwernood gekeerd worden door de keeper van de thuisploeg. De rebound kwam bij de inlopende Luke Sitskoorn. Luke plaatste de keiharde moeilijke bal helaas op de paal. Tot de rust gebeurde niet veel meer. Beide ploegen werden niet gevaarlijk meer en zo werd de rust bereikt met 0-1 op het spreekwoordelijke scorebord.
Na rust ging Zwarte Pijl op zoek naar de snelle gelijkmaker en drong Lekkerkerk meer en meer terug op de eigen helft. In de 55e minuut kwam Lekkerkerk goed weg toen een bal van dichtbij op de lat geschoten werd. De rebound kon door de verdediging weggewerkt worden. In de 60e minuut kreeg de thuisploeg een uitgelezen mogelijkheid om gelijk te maken. Na een lichte overtreding van aanvoerder Pim Molenaar en enig theater van de aanvaller van de thuisploeg, besloot de dienstdoende scheidsrechter een strafschop te geven. Die beslissing was te billijken, echter stond de scheidsrechter op een afstand van een meter of 40 en ging vooral af op het appelleren van de thuisploeg. De strafschop werd na een mooie redding van keeper Robin Schiedon gemist.
Zo bleef het 0-1. Zwarte Pijl bleef na deze misser wel aandringen, maar echt gevaarlijk werd het daarbij niet. Lekkerkerk kreeg in de 67e minuut nog een mooie kans om de marge op twee te zetten. Helaas belandde de boogkopbal van Pim Molenaar net achter de lat boven op het doel. In de 75e minuut werd het toch 1-1. Na een overtreding op keeper Robin Schiedon in het vijfmetergebied weigerde de scheidsrechter te fluiten voor een zeer duidelijke overtreding. De spits wist na het uit balans brengen van Robin Schiedon de bal met een halve omhaal in het lege doel te schieten. Ondanks hevige protesten van Lekkerkerk spelers en een vlaggende assistent, die door de scheidsrechter volledig genegeerd werd, bleef de scheidsrechter bij zijn beslissing. Alles wat Lekkerkerk een warm hart toedraagt, had het gevoel dat Lekkerkerk heel erg benadeeld was. Na deze “hulp” aan het adres van de thuisploeg, kwam het geloof bij Zwarte Pijl ook weer terug. De thuisploeg zette aan voor een slotoffensief. Lekkerkerk streed voor elke meter om een punt meer naar huis te nemen. Grote kansen werden daarbij niet gecreëerd door de thuisploeg. Toch viel de 2-1 uiteindelijk wel. Na standaardsituatie kon de grote laatste man van de thuisploeg van dichtbij de tweede goal binnenkoppen. In het restant van de speeltijd kon Lekkerkerk de gelijkmaker niet meer afdwingen. Na slechts 3 minuten blessuretijd besloot de scheidsrechter van dienst te fluiten voor einde wedstrijd.
Lekkerkerk heeft na een 1-0 voorsprong de wedstrijd alles in het werk gesteld om een goed resultaat te boeken. Echter na een dubieuze gelijkmaker na een duidelijke overtreding op keeper Schiedon, trok het uiteindelijk na de 2-1 in de laatste vijf minuten aan het kortste eind. Een zure nederlaag na een wedstrijd tegen een voetballend betere ploeg, maar waarin op basis van inzet, beleving en strijd een punt zeker verdiend was geweest. De wedstrijd geeft hoop voor het vervolg van het seizoen, zeker als de geblesseerden en geschorsten weer terug keren. Volgende week wacht de thuiswedstijd tegen koploper FC IJsselmonde. De trainer van die ploeg is een oude bekende: John van Leeuwen. John was in 2009-2010 eindverantwoordelijk bij ons 1e elftal. De wedstrijd begint om 14.30 uur.