In verband met het overlijden van AFC-bestuurslid Peter Dekkers heeft de KNVB op verzoek van de Amsterdamse club voor zaterdag de wedstrijd AFC – FC Rijnvogels uitgesteld. Het is nu ook mogelijk dat andere duels zaterdag alsnog worden uitgesteld. Inmiddels hebben RVVH, Rijsoord en Nootdorp laten weten gewoon op zaterdag te willen spelen.
AFC heeft wegens het overlijden van haar bestuurslid uitstel aangevraagd voor de wedstrijd van AFC (za) van komend weekend. Ook de zoon van de heer Dekkers speelt in het eerste zaterdagteam van de Amsterdammers en Peter Dekkers was vanuit zijn bestuurlijke rol altijd aanwezig als vertegenwoordiger van de club bij het zaterdagteam. De KNVB is akkoord gegaan met het verzoek tot uitstel.
Opvallend
AFC heeft alle wedstrijden voor komend weekeinde uit het programma laten halen op AFC (zo) na. Dat elftal zal komende zaterdag om 15:30 aantreden bij Excelsior Maassluis.
Laatste speelronde
Met het uitstellen van AFC – FC Rijnvogels komt er nog een probleem om de hoek kijken. Voor komend weekend staat de laatste speelronde op het programma en de wedstrijd van AFC is nog van belang voor de eindranglijst. Met RVVH, sv Nootdorp en Rijsoord speelt AFC namelijk voor de posities 12 tot en met 15 en daarmee staat degradatie en deelname aan de nacompetitie op het spel. Het is meer dan een goed gebruik dat de laatste twee speelronden gelijktijdig worden afgewerkt. ,,Om die reden moeten we dan ook een besluit nemen ten aanzien van de wedstrijden die direct een relatie hebben met AFC en de positie op de eindranglijst”, laat Timo Reessink, competitieplanner landelijke competities amateurvoetbal van de KNVB, weten.
Uitstel wedstrijden
De wedstrijd AFC – FC Rijnvogels wordt uitgesteld naar woensdag 30 mei, aanvang 20.00 uur. De overige direct betrokken clubs worden in gelegenheid gesteld om uiterlijk woensdag om 20.00 uur aan te geven bij de KNVB of dat zij hun wedstrijd eveneens uitgesteld zien worden of niet. De direct betrokkenen in relatie tot de nacompetitie Hoofdklasse / 1e klasse zijn: Rijsoord (thuis tegen De Jodan Boys), RVVH (uit tegen SteDoCo) en sv Nootdorp thuis tegen Smitshoek. Voor de betreffende wedstrijd(en) geldt dat ze dan uitgesteld worden naar woensdag 30 mei, aanvang 20.00 uur. De overige wedstrijden blijven gewoon in het programma staan. Inmiddels hebben alle ploegen laten weten gewoon zaterdag te spelen.
Vervelend
Timo Reessink van de KNVB: ,,Natuurlijk beseffen wij ons dat dit uitermate vervelend is, juist ook voor verenigingen die na komend weekend geheel klaar zouden zijn en mogelijk nu alsnog een midweekse wedstrijd moeten spelen. We menen echter hiermee wel optimaal medewerking te verlenen aan het verzoek tot uitstel van AFC, zonder de belangen van competitie en de nacompetitie uit het oog te verliezen.”







