Na drie zeges op rij trof Nieuwerkerk de nummer drie van de ranglijst. Waar het in januari in Gouda eindigde in 1-1, waarbij beide ploegen nog aanspraak maakten op de winst, was het gisteren duidelijk dat Nieuwerkerk intussen flinke stappen heeft gemaakt.
Door een verdedigingsfout van Olympia maakte de laatste weken sterk spelende Donny van der Dussen de snelle 1-0. Het was de thuisploeg die in het eerste kwartier de tegenstander overklaste en aanval na aanval opzette. Olympia kon geen grip krijgen en moest achteruit. Al vroeg in de wedstrijd was er een ongelukkige botsing tussen Nieuwerkerker Jeffrey Schenk en Mick van der Kaa. Helaas kon de rechtsback van Olympia niet meer verder en moest er al vroeg gewisseld worden. Halverwege de eerste helft kwam Olympia er een paar keer door een snelle omschakeling goed uit waarbij een keer zelfs een 1 op 1 kans ontstond voor Soufian de Koning, maar die trof de betrouwbare doelman Delano Kortstam op zijn weg.
De rust werd behaald met een 1-0 voorsprong voor Nieuwerkerk die op zoek moesten naar de 2-0. Na de thee ging Nieuwerkerk door waar het mee geëindigd was en zocht veelvuldig de helft op van de tegenstander die veel kleine overtredingen nodig had om de snelle Davi Lizardo en sterke Rowendey Schoop af te stoppen. Toch bleef Olympia terecht geloven in de gelijkmaker en bleef gevaarlijk met hun twee creatieve spitsen. Halverwege de 2e helft kwam een van de spitsen ietwat gelukkig door bij de achterlijn waarbij er direct een gevaarlijke situatie voor de goal ontstond en Olympia eigenlijk tegen de verhouding in de 1-1 produceerde.
Het was een van de weinige kansen die het betrouwbare trio Koetsier, van de Ruit en Kroon deze middag weggaven. Het sterke collectief van de laatste maanden ging, zonder in paniek te raken, op zoek naar de winst en nam geen genoegen met wederom een 1-1, dit keer zat er immers meer in. De weer bijne geheel fitte topscoorder van het team Remco Langerveld kwam binnen de lijnen voor de moegestreden Shayron Curiel en eiste direct een mooie rol op als aangever deze middag. In de 77ste minuut kwam hij naar binnen vanaf rechts en bediende op maat loopwonder Shane van de Engel die op schitterende wijze de bal in het dak van het doel schoot. Nog geen 2 minuten later kopte Rowendey Schoop op zeer fraaie wijze de onhoudbare bal in op aangeven van Langeveld.
Het verzet was gebroken en de wedstrijd was gespeeld. Olympia was moegestreden en moest zich de laaste 10 minuten beperken tot verdedigen nadat middenvelder Jesse Branderhorst het veld moest verlaten en de wissels op waren aan Olympia zijde.
Er kwamen nog een aantal mooie kansen voorbij voor onder andere Stefan van der Vlegel en Donny van der Dussen. In de laatste minuut beloonde Daniel Da Cruz zijn invalbeurt op mooi meegeven van vd Vlegel met een echte spitsengoal, zakelijk en doeltreffend.
En zo gaat de Nieuwerkerkse (eind)sprinttrein verder met tegenstanders verbazen en punten pakken. Volgende week komt nr 2 vv Hoogland uit Amersfoort op bezoek, waarbij een 3-1 verliesbeurt goedgemaakt dient te worden. Trainer Omar Khan heeft met zijn staf een mooi team gesmeed die met veel plezier, strijd en goed voetbal de confrontaties aangaat. Met nog 5 wedstrijden zijn we benieuwd waar dit zal eindigen. Groot compliment aan staf en team voor de wijze waarop ze sinds november zijn omgegaan met het nieuws dat de club volgend jaar prestatief verder gaat op zaterdag.






