In het voetbalseizoen zet Jan Schoonen namens VoetbalRotterdam elke week de vrijwilligers van de werkploeg van een voetbalvereniging in de regio op de foto. Voor de 54e aflevering is hij langs geweest op sportpark Waalplantsoen in Krimpen aan den IJssel, bij DCV de club die november volgend jaar 100 jaar bestaat.
De werkploeg had het op de dag van de foto’s extra druk, want in de krokusvakantie was er op maandag en dinsdag een clinic van de Feyenoord Soccer School voor ongeveer 50 kinderen. Terwijl Ben Wijnstekers en zijn team rond half 10 op het hoofdveld met de kinderen aan de slag gingen, had de werkploeg er al een paar uurtjes opzitten.
Jan Brussé had toen de vloer van de kantine al lang gedaan met de boenmachine. Dat doet hij elke maandagochtend sinds hij gestopt is met werken. ‘Ik had me voor de werkploeg aangemeld, heb gevraagd of ze me konden gebruiken’, zegt hij. Dat is nu 7 jaar geleden en Jan is er nog steeds.
Arie van Rijswijk is drie ochtenden in de week in de weer bij DCV. Schoonmaken, poetsen en meehelpen achter de bar; het zijn een paar van zijn werkzaamheden. ‘DCV is mijn hobby, ik zit al 22 jaar in de werkploeg. Vroeger deed ik die klusjes ’s avonds, omdat ik toen nog werkte.’
Rob Huizer komt vier dagen per week bij DCV de handen uit de mouwen steken. Vier jaar zit hij nu in de werkploeg, maar daarvoor verrichtte hij ook al bergen werk op de club. Bertus Fontijne is de man van de techniek in de werkploeg. Vroeger was hij dat al op zijn werk, nu als lid van de werkploeg is hij nog altijd de man van de technische reparaties. Stofzuigers kan hij ook repareren.
Marcel Fortuin is lid van de werkploeg sinds januari. Hij was al heel vroeg aanwezig, want voordat de clinic van Feyenoord begon had hij alle kleedkamers al schoongemaakt. Dat doet hij elke week en verder doet hij buiten allerhande klusjes. Zo heeft hij vorige week de parkeerplaats geveegd. Harry Huizer, de broer van Rob, is de man van de kantine. Hij beheert de voorraad, doet bestellingen en is vier, vijf dagen per week bezig op de club. Hij doet verder allerlei voorkomende werkzaamheden.
Connie Streefland kwam een handje helpen omdat het vanwege de clinic druk is. Koffie zetten en zo. ‘Ach, ik had nog een paar snipperdagen over’, zegt ze. Normaal draait ze bardiensten en haalt ze de post op. Arie Zwart is de penningmeester van DCV. Elke maandagmorgen is hij present om zijn ding te doen en een bakje koffie te drinken. Paul van der Pennen is de coördinator van de Onder 9 en de organisator van de Feyenoord Clinic. Tevreden ziet hij de kinderen bezig zijn, maar had toch graag gezien dat er meer pupilletjes van de verenigingen uit de buurt op waren komen dagen. ‘Nu is van de 50 kinderen ongeveer 80% procent lid van DCV’, zegt hij. Dat hadden er meer van andere clubs kunnen zijn.’
En dan hebben we tot slot nog Dirk Blom. ‘Die is hier niet weg te slaan’, zeggen de andere leden van de werkploeg. Dirk is zes dagen in touw voor DCV, de club waar hij bij wijze van spreken mee getrouwd is. Hij opent ’s ochtends heel vroeg de deuren en ’s avonds is hij het, die het licht uit doet. Overdag is Dirk altijd buiten bezig op de velden, onafscheidelijk met zijn tractortje.







