In het voetbalseizoen zet Jan Schoonen namens VoetbalRotterdam elke week de vrijwilligers van de werkploeg van een voetbalvereniging in de regio op de foto. Voor de 50e aflevering is hij langs geweest op sportpark De Noord in Zwijndrecht, bij eersteklasser VVGZ.
De afspraak was gemaakt met Arie Wilschut die heel handig is. Hij heeft al vele dingen gemaakt, waaronder een professioneel uitziende ballenkast. Bij verbouwingen in het verleden was hij erg actief en nu nog is hij bijna elke dag op de club aanwezig. Schoonmaken, opruimen, kleine reparaties uitvoeren; je kunt het zo gek niet bedenken of hij doet het.
Cees de Vormer maakt kleedkamers schoon. Cees is een echte VVGZ-er, want hij heeft al vele klussen verricht. Nog altijd is hij scheidsrechter bij de jeugd. Dat is hij al meer dan 47 jaar. Op maandag neemt hij de kleedkamers onder handen. Dat doet hij samen met Jan van den Heuvel, ook al iemand die zich al vele jaren actief inzet voor de vereniging. Jan was ongeveer 12 jaar secretaris. Zijn broers Anton en Ger zijn ook lid zijn van de VVGZ-werkploeg. Zij doen de kantine. Anton is al 68 jaar lid van VVGZ, was ooit ook bestuurslid en is nu lid van verdienste. Broer Ger is ook al meer dan 60 jaar lid en heeft 20 jaar in het eerste elftal gevoetbald. Er hangen veel foto’s in de kantine aan de muur uit de tijd dat hij nog in korte broek op het veld liep. In de kantine is ook André Bezemer in de weer. Andrés zoon Jeroen is ook een VVGZ-coryfee. Die voetbalde 17 jaar in het eerste elftal en daar is Ger supertrots op.
Adco Bakker doet de was. De spullen van VVGZ 1, 2, 3 en 5 worden op de club gewassen alsmede de tenues van de A1. Adco heeft het er maar druk mee. Vaak draait de eerste was al op zaterdagmiddag en op de zondag is hij ook meerdere keren op de club om de 2 wasmachines en de 2 drogers aan te zetten. Op maandag wordt hij geholpen door Gerrit Hooijmeijer. ‘Van de beschuitenfabriek’, vullen de anderen aan. Dat zit zo: op Barendrecht was vroeger een beschuitenfabriek met dezelfde naam. ‘Een neef van mijn vader’, legt Gerrit uit terwijl hij de was staat te vouwen. ‘Van die bijnaam kom ik hier nooit meer af.’
Teun Bisschop maakt de keuken schoon. Teun is onder meer 20 jaar trainer van de jeugd geweest en heeft nu een stapje terug gedaan. Hij wordt bij het schoonmaakwerk gewoonlijk geholpen door Piet Moerkerken, maar die is op de dag van de foto’s ziek. Daarom steekt André Bezemer een handje toe.
Binnen is ook Engel Maaskant in de weer. Zijn werkdomein is de hal, de bestuurskamer, de sponsorruimte en de toiletten. Engel is geen lid van VVGZ, maar heeft een jaar of 5 geleden aangeboden een handje te komen helpen. Dat wordt natuurlijk erg op prijs gesteld. De voorraad in de kantine wordt bijgehouden door Vuijk Noorland. Die is twee ochtenden in de week aanwezig, maar als er bij het eerste een balletje rolt is hij er ook. Als aandachtig toeschouwer is hij present bij de trainingen, bij competitie- en bekerwedstrijden en als er vriendschappelijk gevoetbald wordt. ‘We spelen al 20 jaar in de eerste klasse zonder dat er betaald wordt’, zegt hij trots.
Buiten is Bert Vermazen in de weer. Hij maakt de afvalcontainer leeg en ruimt het zwerfvuil op. Dat haalt hij ook uit de omliggende sloten. ‘Daarvoor heeft de club een diepte-investering gedaan’, zegt hij en laat een schepnet zien. Twee dagen per week is Bert present, van 8 tot een uur of 11. En dan hebben we nog Joop Bezemer. Die komt op afroep, als er klusjes gedaan moeten worden. Vandaag is Joop met een grote boormachine bezig tegels van de muur te halen in een kleedkamer. Zonder gehoorbescherming. ‘Die ben ik vergeten mee te nemen’, zegt hij spijtig.
Tot slot moeten we nog Henk Alderliefsten vermelden, ook een gewaardeerd lid van de werkploeg van VVGZ. Henk is alleen op de vrijdag aanwezig.






Bob Groenheide Patrick Zuidam Qylano de Wal Wesley Montfoort zou klotepino ook in de werkploeg zitten?
bij Deltasport kunnen we ook altijd een extra handje gebruiken mannen!
Inderdaad Qylano de Wal Patrick Zuidam Wesley Montfoort Bob Groenheide
Sorry lukt ons niet… wij komen met 2 handen… dus voor een “extra handje” moeten jullie toch even verder kijken!!
Dei 2 handen zijn ruim voldoende hoor, meer hebben we echt niet van je nodig Patrick !!