In de allerlaatste officiële minuut gaf Rijsoord in de thuiswedstrijd tegen Smitshoek alsnog de winst uit handen. Normaliter zou iedereen gezien het spelbeeld er vrede mee hebben gehad, maar het moment van de gelijkmaker viel heel Rijsoord rauw op het dak. Bij winst zouden de Kraaien nog steeds op de tweede plaats hebben gestaan, echter door het verlies van de twee punten zakte Rijsoord terug naar de vijfde plaats.
In de rechtstreekse derby tegen Smitshoek was het aan Rijsoord, met Mike van Gool weer op de reservebank, om de wedstrijd te maken. Gezien de stand op de ranglijst waren de Kraaien dat verplicht. De eerste tien minuten waren ook duidelijk voor Rijsoord. De tegenstander werd onder druk gezet, maar tot echte kansen kwam het niet. Het spel was te gehaast en er was niet altijd voldoende overleg om tot een echt goede actie te komen. Het was echter Smitshoek dat de eerste grote kans kreeg. Bart Deprez kwam oog in oog met doelman Michael Bekkers te staan, maar kennelijk wist hij geen raad met zijn onverwachte kans en legde bal breed, waarna die kon worden onderschept door een verdediger van Rijsoord. De thuisploeg nam gas terug en Smitshoek kwam meer en meer in de wedstrijd. Na bijna twintig minuten had scheidsrechter Henshuijs Rijsoord een strafschop moeten geven toen Khalid Rahli in het strafschopgebied werd aangetikt. De rappe aanvaller probeerde nog bij de bal te komen, maar was toch voldoende uit evenwicht gebracht. Daar waar negen van de tien scheidsrechters een strafschop zouden hebben gegeven, wuifde Henshuijs alle kritieken weg. Rijsoord ging steeds minder spelen. De passes waren niet meer zuiver en dat was makkelijk verdedigen voor Smitshoek. Nog in de eerste helft kreeg Rahli nog tweede fraaie kansen, maar die verdwenen naast het doel. Aan de andere kant kreeg Remco de Neef nog een goede kans, maar kennelijk schrok hij zo van het moment dat hij de bal naast het doel liep.
Zelfde beeld
In de tweede helft eenzelfde beeld. Een Rijsoord, dat onzuiver bleef spelen en mede daardoor onvoldoende kansen creëerde. Vaak hoge ballen naar de eenzame Siebren Hoekstra, die met lede ogen moest toezien dat de lange verdedigers van Smitshoek hem meestal te slim af waren. Toch was het dezelfde Siebren Hoekstra, die met nog een kwartier spelen de 1-0 op het scorebord bracht. Iby el Koubai wist nu wel een strakke pass te geven en met de diagonaal schoot verdween de bal in de verre hoek. Doelman Robin Boot was kansloos. De wedstrijd leek gespeeld, tot er een domme en onnodige overtreding was net even buiten het strafschopgebied. Erwin Bravenboer ontfermde zich over het buitenkansje en scoorde een prachtige gelijkmaker; 1-1. Gezien het spelbeeld een verdiende uitslag, maar met een wat andere instelling en meer zuiverheid had Rijsoord de drie punten in eigen huis moeten houden.
Volgende week in de uitwedstrijd tegen Rijnvogels FC, dat zaterdag gelijk speelde. De ploeg heeft inmiddels drie punten bijeen vergaard en normaliter zou het voor Rijsoord een makkelijk karwei moeten zijn. Maar in deze hoofdklasse is niets makkelijk en de Kraaien zullen diep moeten gaan om het gewenste resultaat, en dat is drie punten, binnen te halen.
Rijsoord: Michael Bekkers, Darlison Gerardus, Ard Hartman, Niels Groeneveldt, Romain van Bruggen, Ibrahim el Koubai, Berry de Groot, Khalid Rahli, Desley Hoogendijk, Siebren Hoekstra, Zepp Jacobs (84. Chris Promes).







