Tegen het in de derde klasse uitkomend Altius uit Hilversum had Capelle geen enkele moeite zich te plaatsen voor de hoofdronde van de KNVB beker.
De bezoekers waren geenszins van plan zich te laten overdonderen en groepeerden alle spelers op eigen helft en maakten de ruimtes heel klein. Capelle kon moeilijk openingen vinden in de stugge defensie. In de 8e minuut kopte Jorn van Lunteren na een voorzet van Sandin Avdic de bal tegen de paal. Toen in de 18e minuut Kelvin Kalika de bal vanaf de linkervleugel voorzette, verdween de bal door een fout van keeper Roy van Wagtendonk rechtstreeks in het doel 1-0. Voor de rust kreeg Capelle nog twee grote kansen. Beide keren was Kalika dichtbij een treffer. Een kopbal na een corner van Angelmo Vyent kwam tegen de lat en een voorzet van Bram van Eijk wist Kalika van dichtbij niet te verzilveren.
Na de rust kwam Marvin van der Made in het veld en die zou een stempel drukken op de wedstrijd. Na eerst nog naast te hebben gekopt, wist hij in de 53e minuut wel met een kopbal te scoren 2-0. Altius had tot dat moment geen enkel gevaar kunnen stichten, maar kwam in de 60e minuut toch dichterbij. Jordy Arp haalde vernietigend uit en liet de debuterende doelman Ferry Hagendijk kansloos 2-1. Het was het enige en laatste wapenfeit van de bezoekers, want toen in de 64e minuut van Lunteren met een omhaal de 3-1 op het scorebord zette, was het verzet gebroken. Capelle profiteerde daar optimaal van. In tien minuten tijd voerde Capelle de score op tot 6-1. Eerst scoorde van der Made de 4-1, vervolgens Avdic de 5-1 en tenslotte maakte van der Made zijn derde en Capels zesde doelpunt. Door dit resultaat kwam Capelle bij de laatste 64 ploegen, die gaan strijden om de KNVB beker. De loting daarvan is zaterdagavond om 22:00 uur op Fox sport.
Capelle: Hagendijk, Dams, Rothman, Jaliens, van Eijk (57 Letterie), Avdic, Kousemaker (68 de Bruin), van Lunteren, van der Sande, Kalika (46 van der Made), Vyent.
Video: RTV Rijnmond.