Zaterdagmiddag vielen de mussen van het dak in Nieuwenhoorn. Het was warm. Bloedwarm. Een normaal mens houdt dan zijn gemak en beperkt lichamelijke inspanningen tot een minimum, maar de voetballers van Nieuwenhoorn en DCV konden dat niet doen want de eerste van twee onderlinge wedstrijden voor promotie naar de eerste klasse stond op het programma en dan kan je niet lekker in de schaduw gaan zitten, een koele versnapering binnen handbereik. Nee, dan moet je aan de bak. Vol in de zon en ook nog eens op kunstgras, dat weliswaar vlak voor de aftrap besproeid wordt, maar kort daarop de gevoelstemperatuur toch met een paar graden verhoogt.
Als je alleen al aan de kant stond te kijken, werd je bevangen door de warmte en zweette je als een otter. Hoe gaan die jongens op het veld met de tropische hitte om, zo vraag je je af met een zweem van medelijden. Er was trouwens 1 persoon op het veld die zich van de warmte geen sikkepit aantrok: trainer Ronald Klinkenberg van de bezoekers. Hij had een colbert aan (!) en maakte zich het drukst van allemaal.
Al tijdens de warming up joeg hij zijn spelers op in woord en gebaar en daar zou hij na de aftrap mee doorgaan. Elk balcontact werd door hem verbaal begeleid, aanwijzingen schalden bij voortduring over het veld. Zijn mond stond geen seconde stil. Ik zou daar als voetballer stapeldol van worden, maar bij DCV zijn ze er inmiddels wel aan gewend, neem ik aan. Maar een onsje minder mag wel, vind ik, want zijn spelers weten toch wel wat ze moeten doen. Nieuwenhoorn werd namelijk voetballend op een hoop gespeeld. Alles wat de DCV-spelers deden, was goed. En ondanks de tropische temperatuur waren ze continu in beweging. Allemaal. De energie spatte er van af. Binnen 7 minuten hadden ze 2 keer gescoord en beide doelpunten waren van een prima kwaliteit. Eerst lepelde Fievel Meijer een bal vanuit de hoek van de 16 over doelman Wouter Bloothoofd heen in de verre hoek en even later maakte Alex van Veen een handige passeeractie op rechts, liep door naar de achterlijn, hield even in en schudde daarmee de laatste verdediger van zich af, bleef ondertussen kijken en gaf op het juiste moment voor op de volledig vrijstaande Johan van Wageningen die droog raak knalde.
Met Alex van Veen is trouwens de beste man op het veld genoemd. Hoewel zijn ploegmakkers Patrick Groen, Johan van Wageningen en keeper Bobby Jansen eveneens een puike wedstrijd speelden, was Alex van Veen de absolute uitblinker. Hij was een doorlopende plaag voor de defensie van de thuisploeg. Geen moment kregen de arme Nieuwenhoornverdedigers vat op hem.
Een tiental minuten voor rust levert hij alweer een voorzet op maat af. Tim van Diejie kopt na een duik voorwaarts de bal binnen: 0-3. En nog is de koek niet op, want na rust biedt Alex na alweer een weergaloze run Johan van Wageningen een niet te missen kans, die de spits nu wel mist. Kort daarop wordt Alex door trainer Klinkenberg gewisseld. Applaus van de meegereisde DCV-aanhang klatert over het veld en achter het doel van Wouter Bloothoofd waar de fanatiekste vrouwelijke fans zich verzameld hebben, klinken extatische kreetjes: ‘Lexie! Lexie!’ Alex van Veen bedankte de supporters, werd bij de zijlijn door zijn trainer met een knuffel ontvangen en kon tevreden plaats nemen in de dug-out. Hij zat nog maar net of Johan van Wageningen maakte zijn misser van zo-even goed: 0-4. Daar zou het bij blijven.
Met die stand is de tweede wedstrijd aanstaande zaterdagmiddag een formaliteit, zou je denken. Maar in het voetbal weet je het maar nooit, want wie zou vooraf gedacht hebben dat DCV in Nieuwenhoorn met 4-0 zou winnen? In Krimpen aan den IJssel kan het zaterdag zomaar andersom zijn. Maar ik denk niet dat het gaat gebeuren. Nieuwenhoorn namelijk heeft geen Alex van Veen in huis. Als die het zaterdag wederom op zijn heupen heeft, wordt het opnieuw een klinkende overwinning voor zijn ploeg. Alex van Veen, wat een speler! Je wordt er warm van. Zaterdag was dat niet nodig, maar straks in de winter, als het steenkoud is, ga ik maar eens een paar keer bij DCV kijken, weet ik nu al.







Alex van Veen hoort altijd te spelen! Is een absolute meerwaarde voor de ploeg!