In een wedstrijd die nooit kon boeien hebben Rhoon en Rozenburg zaterdag de punten gedeeld. Op de Gemeentelijke Knollentuin aan De Omloop kwamen de ploegen van Marco van Rijn en Dennis Zaal niet verder dan 1-1. Gelet op het verlies van Botlek, was dit een uitslag waar vooral Rhoon mee kon leven. Met nog vier ontmoetingen voor de boeg, bedraagt de marge tussen de koploper en de achtervolgers nu 7 punten.
Rhoon trainer Marco van Rijn stond niet al te lang stil bij de uitslag maar was vooral gelukkig, met het feit dat zijn selectie langzamerhand weer volledig fit is. Met name de terugkeer van Kevin Stolk kwam afgelopen zaterdag eerder dan verwacht. “Ik wilde hem wat voorzichtiger brengen, maar wat die donderdagavond op de training liet zien, daar kon ik echt niet om heen”, aldus de trainer over mister Rhoon. Jeffrey Zwaan is na Pasen weer inzetbaar en inmiddels is ook Rick van Vliet weer geland na een wereldreis. Ook Willem-Jan Warnaar maakt vorderingen en is mogelijk na Pasen weer beschikbaar.
De fraaie weersomstandigheden hadden behoorlijk wat publiek naar De Omloop gelokt, maar men kwam van een koude kermis thuis. De kwalificatie dat het een schaakspel betrof, deed de schaaksport te kort. De Rhoon supporters moesten ruim een half uur wachten op de eerste opwinding. Bart Driesse stuurde Pascal Leyten de diepte in, die op tijd Maurice Heijboer bediende. De Rhoon-spits omspeelde Rozenburg doelman van Asperen, die naar de noodrem greep. Bart Driesse maakte vanaf elf meter geen fout: 1-0.
Daarna konden de toeschouwers weer een versnapering bestellen zonder iets te missen tot de 80e minuut. Nick de Bil schoot van ruim buiten het strafschopgebied schitterend de gelijkmaker binnen, een schaars hoogtepunt in de wedstrijd. Dat leek Rhoon, dat thuis ongeslagen is, beneden zijn stand te vinden, want plotseling was er wel sprake van enige felheid om tot een goed resultaat te komen. Eerst kwam de ingevallen Ricardo Schefferlie oog in oog met Stephan van Asperen op een steekpass van Heijboer, maar de Rozenburg doelman bleef overeind. Kort daarna ontsnapte de ploeg van Dennis Zaal, toen Maurice Heijboer op aangeven van Roy Tibboel de paal raakte.
Het zou te veel van het goede geweest zijn in deze wedstrijd die geen winnaar verdiende. Over twee weken mag Rhoon bij Bolnes proberen beter voor de dag te komen.