Aan gifbekers dit seizoen geen gebrek. De ene na de ander wordt geleegd en er lijkt maar geen einde aan te komen. Nieuwerkerk snakt naar het einde van dit volledig verloren seizoen. De supporters haken duidelijk af. Zij hebben de ploeg van trainer Claudio Braga in dit kalenderjaar nog niet eenmaal op eigen terrein zien winnen. Een triest record zonder een zege dreigt. Alleen tegen Woerden op 7 mei a.s. kan Nieuwerkerk daarin nog verandering brengen
De waslijst van afwezigen was voor trainer Claudio Braga de reden om enkele jeugdspelers in de selectie voor vandaag op te nemen. Hij moest het dit keer stellen zonder Remco Langerveld, Shanon Koetsier, Kevin Soares, Menno Homan en Daniel Da Cruz. Daarentegen was Mike van de Ruit na lange absentie weer inzetbaar.
Al snel werd duidelijk dat Nieuwerkerk een lastige middag tegemoet zou gaan. De nummer drie van de ranglijst, het Leidse Boshuizen, kwam zonder groots te spelen nauwelijks in de problemen. Daarvoor was de thuisploeg te weinig dreigend in de aanval en kwam het middenveld duidelijk tekort. Goed, de wil was er vandaag, maar het was domweg te weinig om tegen een periodetitelkandidaat echt potten te kunnen breken. Het venijn bij de thuisclub was er even tussen de 17e en 20e minuut toen het een paar hoekschoppen afdwong en enkele schoten op het vijandelijke doel werden afgevuurd. Het was ook de periode dat de Leidse doelman een paar keer handelend moest optreden. Daarna bleek het kruit bij de thuisclub wel zo’n beetje voor de rest van de middag verschoten. In de 30e minuut kwam Boshuizen via een gewonnen luchtduel en geplaatste kopbal op voorsprong en vanaf dat moment liepen de Nieuwerkerkers voor de rest van de wedstrijd achter de feiten aan. Na rust mocht de thuisclub doelman Sander Hoffmann danken dat hij in de 57e minuut prima redde bij een doorbraak van de gasten. In de 65e minuut bracht trainer Claudio Braga Anthony Velder voor Stefan van der Vlegel. Veel effect sorteerde deze aanvallende wissel niet, omdat Nieuwerkerk simpelweg voetballend tekort bleef komen om de Leidse defensie echt te verontrusten. Dat Boshuizen pas in de 82e minuut de marge verdubbelde, lag meer aan de eigen slordigheid, want het kreeg voor die tijd enkele kansen om de wedstrijd al vroeger op slot te gooien. Nieuwerkerk probeerde met Dennis den Haan in plaats van Mike Jansen vanaf de 78e minuut nog wel iets aanvallend te veranderen, maar dat mocht ook niet baten.
Opstelling: Sander Hoffmann – Mike van de Ruit – Valentijn Kittel – Ali Benomar – Kevin Kamerbeek (78. Scott van Dijk) – Bart Slob – Vladislav Smirnov – Stefan van de Vlegel –
(65. Anthony Velder) – Rick Kramer – Mike Jansen (78. Dennis den Haan) – Davi Lizardo