ASWH heeft zich gisteravond geplaatst voor de achtste finales van het toernooi om de Palace Casino Cup (VoetbalRijnmond Cup). In Zwijndrecht werd zaterdagtweedeklasser Pelikaan met 0-5 verslagen. Dit duel maakte onderdeel uit van een tussenronde.
Al vroeg in de wedstrijd nam ASWH de leiding. Na een goede aanval werd Peter Verhoeve door een slim hakje van Bart Deprez vrij voor de keeper gezet. Verhoeve schoot de 0-1 binnen. In het restant van de eerste helft kon ASWH, ondanks het vele balbezit, niet meer imponeren. Sterker nog, de door voormalig ASWH’er Ron Tempelaar getrainde gastheren kregen de beste kans. Doelman Marvin Nootenboom bracht echter knap redding op een inzet van een plots alleen voor hem opduikende Pelikaan-aanvaller.
Na rust voerde ASWH het tempo op en daardoor liepen de Ambachters uiteindelijk uit naar een comfortabele marge. Op aangeven van de ingevallen Jesper van den Bosch kopte Shabir Isoufi de 0-2 binnen. Daarna breidde invaller Robbert Olijfveld de voorsprong dankzij een dubbelslag uit richting 0-4 en in de laatste minuut pikte ook Bart Deprez zijn doelpuntje mee. De Zeeuw bepaalde de eindstand daarmee op 0-5.
In de achtste finales wacht ASWH een lastig karwei, want de ploeg van trainer Jack van den Berg gaat dan op bezoek bij zaterdaghoofdklasser Spijkenisse. Een team dat nog kans maakt op promotie naar de derde divisie en dat bovendien de nodige spelers met een verleden op sportpark Schildman telt.
Pelikaan – ASWH 0-5 (0-1)
8. 0-1 Peter Verhoeve 60. 0-2 Shabir Isoufi 63. 0-3 Robbert Olijfveld 68. 0-4 Robbert Olijfveld 90. 0-5 Bart Deprez
ASWH: Marvin Nootenboom; David Almeida (72. Gilmaro van de Werp), Stanley Husen (72. Nick Slotboom), Jerry Tieleman, Victor de Blok; Sven Breukhoven (46. Jesper van den Bosch), Peter Verhoeve, Mels van Driel, Shabir Isoufi; Peter de Lange (46. Robbert Olijfveld), Bart Deprez