Tijdens een zeer druk bezochte Nieuwjaarsbijeenkomst bij Spartaan’20, een traditie die de club al 60 jaar op 1 januari aan de Oldegaarde in stand houdt, zijn zes mensen in de bloemetjes gezet.
De bijeenkomst had een bijzondere opzet. Nadat voorzitter Leandro Lopes een toost had uitgebracht op het nieuwe jaar, mocht hoofdtrainer Gokan Akgoz een andere kwaliteit van hemzelf tonen, door met enkele pittige vragen voorzitter Leandro Lopes en vice-voorzitter Dingeman Ooms een blik te laten werpen op het reilen en zeilen van de club en hun bestuurlijke voornemens en verwachtingen voor de toekomst. De ruim 200 aanwezigen luisterden aandachtig.
Hierna mocht ceremoniemeester Ed Goverde de jubilarissen in het zonnetje zetten. Vier oer-Spartanen die hun 50-jarig lidmaatschap bereikten in 2016 en ook nu nog bijna dagelijks actief zijn voor hun club als vrijwilliger: Ben Cox, Leon van Pul en Dik van Zevenhuijzen werden door Ed toegesproken en kregen het bijbehorende fraaie beeldje overhandigd. Ed zelf was nummer vier en als speciale verrassing voor hem werd hij toegesproken door wethouder Hugo de Jonge, overigens zelf ook voetbalvader en vrijwilliger-scheidsrechter bij Spartaan’20. En een bos bloemen was er ook voor ‘ballenhokbaas’ Ferry Gommers, net 40 jaar geworden maar ook net zo lang lid van de club want zijn vader gaf hem destijds een dag eerder bij Spartaan op dan bij de Burgerlijke stand, immers pas op 2/1 geopend!
Tenslotte mocht Arjen Vaandrager in de schijnwerpers staan: 10 seizoenen eerste elftalspeler. Arjen werd als bijna 12-jarige lid op 1 juli 1995, kwam in de D1 en doorliep daarna alle jeugdselecties. In het seizoen 2002/2003 debuteerde hij onder trainer Ronald Warnas in het eerste elftal en speelde toen zeven wedstrijden in de hoofdmacht. Vanaf 2004/2005 werd hij een vaste waarde en speelde hij in acht seizoenen het vereiste aantal wedstrijden om mee te tellen. Zijn laatste officiële wedstrijd in Zondag-1 was in het seizoen 2013/2014.
Toen de club in de jaargang 14/15 met een zaterdag-selectie begon, was Arjen een van de drijvende krachten erachter en volgden er nog twee seizoenen als speler in het hoogste zaterdag-elftal. Bij elkaar opgeteld tien mooie seizoenen, in 2016 bekroond met de promotie naar de zaterdag derde klasse. Nol van de Haterd, bijna 90 jaar inmiddels, van 1946 tot 1951 en 1958 tot 1962 in de hoofdmacht én in de tussenliggende periode de eerste speler in de clubgeschiedenis die in het betaald voetbal belandde, speldde de trotse Arjen de onderscheiding op!







Grote klasse Spartaan’20! Zo ga je met spelers om die jarenlang trouw zijn aan een club!