Hellevoetsluis tegen NSVV is in het verleden voor de Numansdorpers altijd een moeilijke wedstrijd geweest. Slechts een keer kon NSVV met een gelijkspel uit de voormalige vestingstad terug keren en de twee overige ontmoetingen moesten de Hoeksche Waarders met lege handen de terugreis aanvaarden. Logisch dus dat deze wedstrijd met de nodige reserves tegemoet werd gezien. Maar vandaag buffelde NSVV onder de rook van “de Buffel”, het oude ramschip, dat in de Hellevoetse haven ligt, de winst bij elkaar en kon de terugreis met vreugde worden aanvaard.
NSVV nam direct het initiatief en de aanvallen rolden op het Hellevoetse doel af. Maar veel verder dan een schot in de korte hoek van Jeroen Voshart kwam het niet. De eerste tegenstoot was echter direct raak. Charlo Hassell werd vanuit de verdediging gelanceerd en versloeg de Numansdorpse verdediging op snelheid en tikte de bal naar de meegekomen Ken Luyendijk en die liet met een strak schot Melvin Kruijthof kansloos; 1 – 0.
De thuisclub probeerde direct deze voorsprong uit te bouwen en Patrick Struyk dwong met een diagonaal schot Melvin Kruijthof tot een glansparade door de bal uit de verste hoek te tikken. De kansen bleven voor de thuisclub en NSVV werd pas gevaarlijk, toen doelman Nigel de Waard de bal bijna in zijn eigen doel gooide. Maar echt gevaarlijker werden de bezoekers pas na een half uur. Eerst onderbrak Leonard Bruynzeel een Hellevoetse aanval, maar de keeper kon deze aanval onderbreken, maar bij de volgende aanval werd Jeroen Voshart goed gelanceerd en slechts met de grootste moeite kon de doelman een treffer voorkomen. Kort voor de rust waren de vestingbewoners dicht bij een tweede treffer, toen Remon Haze een voorzet net naast kopte.
In de tweede helft zagen we een heel ander NSVV. Zij namen het initiatief en drukten de thuisclub in de verdediging. Kelvin van der Giesen was dicht bij een doelpunt, maar zijn fraaie lob werd nog net aangetikt door doelman de Waard. Kort hierna kopte hij een voorzet van Mitchel Louwerens net naast. Natuurlijk moesten de bezoekers uitkijken bij uitvallen, zeker als Ken Luyendijk aan de bal kwam, maar echt gevaarlijk werd de thuisclub niet meer. In de 65e minuut kwam de bal via via bij Marco van Daalen, maar zijn inzet verdween nog net naast het doel. Een minuut later werd na een combinatie tussen Kelvin van der Giesen en Marco van Daalen de bal nog net voor laatstgenoemde speler weggetikt. Uit de corner, die hierop volgde, kopte Yoeron van der Ree voorlangs. Maar na 78 minuten viel dan toch de lang verwachte gelijkmaker. Arjan van Gurp rukte op de linkerflank op en zijn voorzet werd door Kelvin van der Giesen in het nylon gekopt en daarmee komt hopelijk een einde aan zijn droogteperiode; 1 – 1.
En hoewel Ken Luyendijk de bal nog een keer na een afgeslagen aanval ineens op zijn slof nam, bleef NSVV de dominerende ploeg en na 81 minuten volgde de beloning. Hatim Oucherif lanceerde vanaf het middenveld Mitchel Louwerens op links en hij zette de bal voor, maar deze aanval leek te mislukken, maar een Hellevoetse verdediger maaide over de bal heen en toen was Marco van Daalen er als de kippen bij om de bal achter Nigel de Waard te schieten en daarmee de overwinning in de wacht te slepen; 1 – 2.
Weliswaar kreeg Remon Haze nog een kans om doel te treffen, maar zijn schot ging over.
Door deze overwinning is NSVV met 17 punten op de vierde plaats terecht komen met twee punten achterstand op de leiders BCVB en Heerjansdam. Laatste vereniging heeft zijn straatlengte voorsprong in recordtijd verspeeld, doordat Nieuwenhoorn na een sterke tweede helft de topwedstrijd bij de Dammers met 3 – 2 won.
Volgende week staat er voor NSVV een topper op het programma, als het aantreedt tegen koploper BCVB. Een unieke kans om met de top mee te gaan doen. Hellevoetsluis treedt volgende week ook in de Hoeksche Waard aan en wel tegen Strijen. Kortom, de kop van de ranglijst kan weer aardig door elkaar geschud worden.
Opstelling NSVV: Melvin Kruijthof, Arjan van Gurp, Yoeron van der Ree, Marco Mann, Kjetil Mol (41e Mitchel Louwerens), Roderick Bekker (73e Hatim Oucherif), Jeroen Voshart, Leonard Bruynzeel, Marco van Daalen, Kelvin van der Giesen, Sjoerd Hofstede
Ruststand: 1 – 0
Eindstand: 1 – 2
Scoreverloop:
10e min. 1 – 0 Ken Luyendijk
78e min. 1 – 1 Kelvin van der Giesen
82e min. 1 – 2 Marco van Daalen
Foto: Cindy Vos