Het RIVM neemt komende week monsters van de kunstgrasvelden op sportpark De Bongerd. De instantie komt langs bij BVV Barendrecht naar aanleiding van de onrust over mogelijke gezondheidsrisico’s van kunstgrasvelden met rubbergranulaat, dat ook op de velden van De Bongerd wordt gebruikt. In opdracht van het Ministerie van VWS voert het RIVM deze maand honderd onderzoeken op kunstgrasvelden uit.
Er worden op 6 plekken op het veld monsters genomen. Per plek wordt het granulaat met een stofzuiger opgezogen en meegenomen naar het laboratorium, waar het rubbergranulaat wordt geanalyseerd. De gegevens worden (onherkenbaar) verwerkt in een rapportage. BVV Barendrecht krijgt de individuele meetresultaten opgestuurd, samen met de algemene rapportage. De onderzoeksresultaten worden in december verwacht.
Groot Ammers
Het kunstgrasveld van vv Groot-Ammers is één van de 100 kunstgrasvelden die door het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) onderzocht gaan worden naar aanleiding van alle commotie die is ontstaan omtrent het rubbergranulaat.
Maandag is met het onderzoek gestart. Bij vv Groot-Ammers zullen de monsters op dinsdag 8 november genomen worden. De onderzoeksresultaten worden eind 2016 verwacht.