Op een natte en af en toe zonnige zondagmiddag kon de al jarenlang altijd boeiende en voor vuurwerk zorgende derby van Rotterdam Kralingen nog niet definitief beslist worden. Een kwartier voor tijd hield de scheidsrechter het na herhaaldelijk op en aanmerkingen van de Bosdreef bewoners voor gezien. Vanaf het begin was het zoals eerder vermeld een boeiend en spannend duel. NOCKralingen dat het gat met HOVDJSCR wilde verkleinen tot 2 punten en zich daardoor kon aansluiten bij de top in deze afdeling,was gebrand op een goed resultaat. Met de statistieken van de afgelopen jaren in acht genomen, was het vertrouwen goed. Vanaf het eerste fluitsignaal werd er goed omgegaan met de vroege pressie die HOVDJSCR wilde uitvoeren en werd door middel van snelle omschakelingen en scherpe counters een aantal kansen afgedwongen.
Na 20 minuten kwam de eerste 100% kans. De op rechts doorgebroken Jamie Nelstein bracht met een vlijmscherpe voorzet de de afgelopen seizoenen voor HOVDJSCR uitkomende, nu in de roodgeelzwarte kleuren spelende spits Fouad al Bouayadi een niet te missen kans, maar hij kon zijn oude ploeggenoten nog geen pijn doen en kopte de bal over het doel. Even later was het toch raak toen Bouayadi wel met een slimme doorkop bal na een vrije van Peter de Graaff de doelman kon verschalken en als eerste kon juichen. Het ijs was definitief gebroken en het sein werd gegeven voor een boeiend vervolg. Voor de rust kon HOVDJSCR nog 1 keer gevaarlijk worden, maar Rachid el Khalifi liet een vrije kop kans onbenut door over te koppen.
Gelijk na de rust een doorgebroken al Bouayadi die oog in oog met de keeper vergat de marge te vergroten. Hierna een sterker en beter spelend HOVDJSCR. NOCKralingen liet het gebeuren en kwam in de problemen. Dit resulteerde in 2 doelpunten voor de bezoekers. Eerst was het el Khalifi met een gelukkige kopbal(1-1) en niet veel later Bilal Amrauoi(1-2) waardoor de rollen omgedraaid werden. Nu moest NOCKralingen karakter tonen en laten zien dat ze altijd bereid zijn terug te knokken.
De niet geheel fitte aanvoerder Cerezo Fung a Wing moest toch uit zijn trainingspak en de achtervolging werd direct in gezet. Het heft werd weer overgenomen en resulteerde in de eerste kans voor dezelfde Fung a Wing. Hij kwam echter een schoenmaat te kort om de 2-2 in te tikken. Met steun van het thuis publiek bleven ze de druk naar voren houden. Na een toegekende vrije trap bedacht de oud prof Fung a Wing, na info bij de scheids zich geen moment en terwijl de keeper nog op zijn gemak bezig was zijn muur te formeren schoot hij de bal in de andere kruising. Doelpunt goedgekeurd(2-2) en HOVDJSCR laaiend. Toch kon de wedstrijd gewoon verder gaan.
Maar door wederom in de ogen van de bezoekers verkeerde beslissing van de scheidsrechter werd deze voor de zoveelste keer verbaal kenbaar gemaakt het verkeerd te zien door meerdere spelers. Nu was hij het zat en floot met nog 15 minuten te spelen af, ging naar binnen en besloot na gesprek met vertegenwoordigers van beide verenigingen niet verder te gaan.
Wordt vervolgt.







