Spirit heeft zichzelf zaterdag geen goede dienst bewezen. In een rechtstreeks duel tegen een mogelijke concurrent had Spirit op eigen veld gelijk afstand kunnen nemen. Datzelfde gold natuurlijk ook voor NSVV. Op het veld bleek de inzet en passie het verschil te maken. De bezoekers creëerden de meeste en beste kansen en de Ouderkerkers mochten Bastiaan Haasnoot dankbaar zijn dat het ‘slechts’ 0-1 is geworden. Want zeker vier 100% kansen van NSVV werden door de doelman gekeerd.
Spirit, waar maar weinig spelers een voldoende kregen, kon geen grip krijgen op het felle NSVV. Het kreeg een paar kansjes, maar de doelman uit Numansdorp kwam nagenoeg niet in problemen. Daartegenover kreeg het in de 25e minuut de eerste grote kans. Een voorzet kwam bij de totaal vrijstaande aanvaller, die de hoek voor het uitzoeken had. Haasnoot voorkwam op prachtige wijze de inzet. Bijna 10 minuten later moest de Ouderkerkse doelman weer oog in oog met een speler van NSVV redding brengen.
Naast deze opwindende momenten was er weinig, wat voetbal betreft, te beleven. Scheidsrechter Post zorgde nog wel voor wat beleving. Hij trok in de eerste helft 3 keer geel. Twee keer voor NSVV en één voor Spirit. Bij die van Spirit sloeg de leidsman even de plank mis. Sven Hentzen nam naar zijn zeggen de vrije trap niet op de juiste plaats. Toen hij voor de 2e keer in de ogen van de scheidsrechter de vrije trap op de verkeerde plaats nam (rond de middenlijn) kreeg ook de Ouderkerkse verdediger het geel te zien.
Waar iedereen met een geel-wit hart er eens goed voor ging zitten in de 2e helft, was het niet Spirit die het initiatief nam, maar weer de bezoekers. Tot 2 keer toe kreeg het grote kansen op de voorsprong. Uiteindelijk kreeg het toch die goal. Een vrije trap net buiten het strafschopgebied ging door de muur en Bastiaan Haasnoot was geklopt (0-1).
Spirit wisselde, maar de aanvallend ingestelde spelers konden voorin geen vuist maken. Nadat Sergio Caminita, die in de 73e minuut inviel, ook nog eens (te zwaar) gestraft werd met rood, was de wedstrijd gespeeld.
De teleurstelling was groot, de boosheid bij de trainer des te meer. De trainersstaf zal zijn handen vol hebben aankomende week om de ploeg weer op scherp te zetten. Volgende week gaat Spirit op bezoek bij Heerjansdam. Of daar dezelfde ‘11’ in de basis zullen beginnen is maar de vraag. Op basis van de wedstrijd tegen NSVV kunnen maar weinig spelers een basisplaats claimen.