Zwartewaal trad zaterdag 30 april aan in eigen huis tegen streekgenoot Simonshaven. Mark Zijlstra kon een aantal basisspelers niet opstellen en had Ronald Lems , Ruben Hogervorst en Michael van Maurik, respectievelijk van het 2e en 3e elftal, gevraagd de vacante posities in te nemen. Gelukkig maar 4-2 kreunde een Simonshaven supporter na afloop. Die drie jongens horen gewoon in 1 riep een ander. Als Zwartewaal supporter hoop je toch dat dat nog eens gaat gebeuren.
Zwartewaal ging gelijk voortvarend van start om te laten zien wat ze in huis hebben. Dit resulteerde in een onmachtig Simonshaven en een 2-0 ruststand. Uit een hoekschop van Kevin van Overbeek wist Michael van Maurik de eerste thuis treffer op het scorebord te laten verschijnen. Korte tijd later wist Kevin van Overbeek wederom met een hoekschop de bal via een verdediger van Simonshaven in het net te laten belanden.
In de tweede helft ging Simonshaven wat meer druk naar voren zetten wat de voorwaartsen van Zwartewaal nog meer de gelegenheid gaf met snelle uitbraken gevaar te stichten voor het doel van Simonshaven. Dat de gasten geen raad wisten met deze situatie blijkt wel uit het feit dat Kevin van Overbeek voor de derde maal een hoekschop mocht nemen die de verdedigers van Simonshaven wederom in eigen doel lieten verdwijnen. Simonshaven rechte de rug en zette nog een keer aan met als gevolg een terecht gegeven penalty die feilloos in geschoten werd, de 3-1 was een feit. Zwartewaal liet hen kort genieten van deze opleving doordat Michael van Maurik een perfect gegeven voorzet feilloos in het doel wist te koppen en alle hoop bij Simonshaven daarmee wegnam. De tweede ook terecht geven penalty aan Simonshaven vlak voor het einde was er eentje voor de statistieken. Zwartewaal was heer en meester aan de Sluisweg en stapte even later meer dan terecht als winnaar van het veld.
Ook hier bleek maar weer eens dat de wijze woorden van mijn jeugdidool Johan Cruijff zelfs gelden voor een zaterdag 4e klasser “alleen kan je niets, je moet het samen doen”. Mark Zijlstra liep met een glimlach van oor tot oor van het veld en riep in het voorbijgaan als we als een team spelen kunnen we heel wat. Dat de beruchte derde helft van Zwartewaal wat langer duurde dan de wedstrijd zal niemand verbazen. De trainer die binnenkort zijn selectie voor volgend jaar bekend wil gaan maken kon niet voor zich houden dat Michael van Maurik volgend seizoen voor het 1e elftal van Zwartewaal zal uit gaan komen.







