SHO tegen Zuidland werd uiteindelijk de wedstrijd van de wonderbaarlijke ontsnapping die er niet van kwam. Als de rookwolken van de 1e helft zijn opgetrokken staat Zuidland met 3-1 achter en heeft zijn twee centrale verdedigers Martijn Terlouw en Jim van Riet wegens blessures moeten wisselen. Hoe je vervolgens goed de kleedkamer uitkomt liet Zuidland direct vanaf het begin van de 2e helft zien. Met de wind in de rug werd er naar een riant aantal kansen gecombineerd om de eerder opgelopen schade teniet te doen. Een combinatie van pech, de kruising, verkeerde kantje paal maar ook gewone missers, voorkwamen uiteindelijk de kop “Zuidland’s wonderbaarlijke ontsnapping”. De russtand werd hierdoor dan ook de eindstand, 3-1 dus.
Als Zuidland al het idee had gehad om rustig in de wedstrijd te komen dan wist men na 21 minuten zeker dat SHO hiermee geen rekening wenste te houden. Na 11 minuten voetballen was wel duidelijk dat SHO de meer vaardige ploeg was en dit ook bekroonde met de 1-0 middels een droge knal van Sediq Walizada. Zes minuten later kreeg Mark Vosselman de bal uit de kluts voor zijn voeten en kon de hoek uitkiezen. Keeper Kevin de Kok van Zuidland koos de verkeerde, 2-0. Vier minuten later liet Walizada zien ook te kunnen koppen door een voorzet van Wilson Lima onhoudbaar achter zijn voormalige ploeggenoot De Kok te knikken. Toen in de 27e minuut een afstandsschot van Roy Fernandes rakelings over en naast het doel belandde, bleek dat het startsein voor Zuidland om serieus met de wedstrijd te beginnen. Het al eens eerder met 3-0 achter gestaan.
Het eerste schot op het doel van SHO’s Donovan Levestone was in de 34e minuut dan ook meteen raak. Stephan Baaij schiet doorgaans strak en rechtuit maar de door tegenwind dwarrelende bal was Levestone te machtig, 3-1. Zuidland geloofde er weer in maar, na eerder Terlouw met een blessure te hebben vervangen, moest vlak voor rust ook Van Riet (per brancard) van het veld. Dit persoonlijk drama en domper voor het team werd mee de rust in genomen.
Direct vanaf de aftrap van de 2e helft toonde Zuidland aan veerkrachtig te zijn. Een combinatie tussen Runell Martes en Murat Gök werd door de laatste in kansrijke positie te gehaast en naast het doel geschoten. Tien minuten later had Zuidland dan toch bijna geluk toen door slecht uitverdedigen de bal in de voeten van John van Tiggelen belandde. Deze haalde weliswaar direct uit maar het bleef bij bijna geluk aangezien de paal SHO te hulp schoot. In de 61e minuut was het weer Van Tiggelen die zich in kansrijke positie wist te manoeuvreren maar de over links doorgebroken Gök wist hem met zijn voorzet niet te bereiken.
SHO werd in de 68e minuut nog één maal gevaarlijk via de latere man van de wedstrijd Sediq Walizada. Zijn aanname was perfect, zijn snelheid is bekend en Kevin de Kok een prima doelman. De hierop volgende hoekschop werd uiteindelijk door aanvoerder Robert Michilsen net voor de doellijn weggehaald. Ook in het laatste kwartier hield Zuidland geloof in een betere afloop en dit resulteerde in doelpogingen van afstand van Martes (fraaie krul net over) en opnieuw Baaij (vol op de kruising). De beste kans was echter voor Leon van der Steen, die een lange bal fraai op de borst aannam en de bal vervolgens over doelman Levestone heen wist te lobben. Bij windkracht 3 had dit ongetwijfeld resultaat gehad maar nu werd slechts het dak van het doel gevonden. Van der Steen was ook bij de laatste kansrijke aanval van Zuidland betrokken, toen hij in de 86e minuut in de combinatie Gök wist te vinden, maar samen niet het doel. Zo beëindigde scheidsrechter Bart Wattel een leuke, maar wonderlijke voetbalmiddag die toch niet wonderbaarlijk werd.
Behalve voor de ongelukkige Jim van Riet liep het verlies van Zuidland toch nog met een sisser af. Aangezien ook Bruse Boys en Heerjansdam hun partij met 2 doelpunten verschil verloren veranderde er onderaan de ranglijst verder niets. Met nog 3 wedstrijden te gaan zou het doelsaldo voor de veilige 10e plaats nog van belang kunnen worden, aangezien dit bij een gelijke stand doorslaggevend is. Gezien het huidige verschil van + 12 en + 8 ten opzichte van Bruse Boys en Heerjansdam levert dit Zuidland dan nog een extra bonuspuntje op.
Wattel gaf nog twee maal geel, dus rood aan Roy Fernandes van SHO en hield Zuidland verder kleurloos.
Zuidland: Kevin de Kok, Robert Michilsen, Martijn Terlouw (Romeo Rommy), Jim van Riet (John Ackon), Robin van Buuren, Stephan Baaij, Breuklin Almeida, John van Tiggelen, Leon van der Steen, Murat Gök, Runell Martes.







