Neptunus-Schiebroek had een zware middag in Mijdrecht. Argon was sinds vorige week weer lijstaanvoerder en dat hebben de Rotterdammers, die met veel invallers aantraden ook aan de lijve mogen ondervinden. In de eerste helft werd de schade nog beperkt gehouden met twee treffers, maar na de rust was een prima voetballende tegenstander duidelijk een maat te groot. De ex-hoofdklasser was in elke linie de betere en toonde duidelijk haar titelaspiraties. Het overrompelde als een veldheer haar gasten.
Al direct na de aftrap moest Dillan Heijnen in actie komen om een inzet van centrumspits Jesse van Nieuwkerk met de voet onschadelijk te maken. Enkele minuten later was hij weer attent toen hij zich voor de voeten van dezelfde spits moest werpen. Na tien minuten kwam de eerste gevaarlijke aanval van de Rotterdammers . Het leverde twee hoekschoppen op. Waarbij de laatste de doelman een schot pareerde die in de rebound door Sander van Duin van dichtbij werd ingeschoten. Om onduidelijke redenen werd deze treffer wegens buitenspel afgekeurd. Precies na een kwartier spelen was spits Jesse van Nieuwkerk weer snel weg en alleen voor Dillan Heijnen tikte hij de openingstreffer binnen 1 – 0. In de 19e minuut liet de snelle rechterspits Syrano Morrison zijn hielen zien. Zijn inzet vloog in het zijnet. In de 24e minuut kreeg Neptunus-Schiebroek een vrije trap aan de zijkant van de zestien. De kopbal van Daniel van Delft kwam recht op de vuisten van doelman Romero Antonioli. Na een half uur was Jesse Van Nieuwkerk op links weer een plaag voor de verdedigers. Zijn lage voorzet over de breedte werd door de matig gedekte Syrano Morrison in de benedenhoek gewerkt 2 – 0. Gezien de aanvallen van de thuisploeg deed je het ergste vermoeden. Zo moest Sander van der Velde in de 38e minuut met een sliding een volgende treffer voorkomen. Vlak voor rust toch nog een opleving van de gasten. Sjors te Duits liet vanaf 25 meter een pegel los die buiten bereik van de doelman op de lat uiteen spatte. In blessuretijd werd uit een hoekschop een kopbal van Marciano Deekman voor de doellijn weggehaald. De thuisploeg ging meer dan verdiend met een voorsprong rusten. Neptunus-Schiebroek was dichtbij een treffer gekomen uit louter standaardsituaties.
In de tweede helft speelden de Rotterdammers met het halve tweede elftal en toen ging het wel erg hard. Aan aanvallen mochten ze zelfs niet meer denken. In de buurt van het andere doel zijn ze dan ook niet geweest. Drie minuten na rust werd de marge al vergroot. Syrano Morrison ging er als een speer vandoor. Zijn voorzet werd door Jesse van Nieuwkerk eenvoudig binnengelopen 3 – 0. In de 54e minuut gaf de overigens goed leidende scheidsrechter eenvoudig een strafschop aan de thuisploeg. Jasper Werkhoven noteerde via de hand van de Neptunus-Schiebroek doelman 4 – 0 op het scorebord. Gelukkig liet Argon een paar andere mogelijkheden onbenut. Maar in de 70e minuut was Syrano Morrison zijn tegenstander Roland van Deelen weer te snel af. De linkerverdediger kon hem slechts onreglementair afstoppen. Jasper Werkhoven schoot zijn tweede elfmeter ook raak 5 – 0. Een kwartier voor het einde stapte Jesse van Nieuwkerk slim over een voorzet bij de eerste paal. De vrijstaande Sonar Gedik kon daardoor eenvoudig het halve dozijn volmaken 6 – 0. Gelukkig zorgden een paar wissels dat het spel van de koploper niet meer zo vloeiend verliep, anders had het nog erger kunnen worden. In de laatste tien minuten werd een schot in de kruising namelijk nog afgekeurd vanwege buitenspel.
Scheidsrechter W. Roozeboom floot in dit sportieve treffen een goede wedstrijd. Hij gaf voor de twee overtredingen in het strafschopgebied een gele kaart aan Daniel van Delft en Roland van Deelen (Neptunus-Schiebroek).
Neptunus-Schiebroek zal in de komende wedstrijden flink wat punten moeten gaan pakken, want ze staan nog slechts twee punten voor op een mogelijke P/D plaats.
Neptunus-Schiebroek: Dillan Heijen, Lucas van Kan, Sander van der Velde, (46 min. Thomas van Kan), Roland van Deelen, Daniel van Delft, Leroy van Bueren, Sjors te Duits, Vincent Velt, Sander van Duin (46 min. Robbart Valk), Marciano Deekman